Trending

Karta czasowego pobytu

 

Karta czasowego pobytu

{tocify} $title={Spis treści}

Karta czasowego pobytu – co daje?

Karta Czasowego Pobytu jest dokumentem potwierdzającym tożsamość, obywatelstwo i czasowe zamieszkanie posiadacza w Polsce. Karta wydawana jest na okres do jednego roku. W razie potrzeby można go przedłużyć o kolejny rok.

Kto tego potrzebuje?

  • Osoba, która chce przebywać w Polsce dłużej niż trzy miesiące, ale krócej niż rok, musi przed wjazdem do Polski uzyskać Kartę Czasowego Pobytu.
  • Jeśli chcesz przebywać w Polsce dłużej niż rok, ale krócej niż dwa lata, przed wjazdem do Polski musisz wystąpić o Kartę Stałego Pobytu.
  • Karta Czasowego Pobytu może być Ci również potrzebna, jeśli nie jesteś obywatelem Unii Europejskiej i chcesz przebywać w Polsce dłużej niż trzy miesiące, ale krócej niż rok.

Jak uzyskać kartę czasowego pobytu?

Jak aplikować: 

Możesz ubiegać się o dokument z Krajowego Urzędu Migracyjnego drogą mailową. Na stronie znajdują się linki do formularzy i informacje o tym, jaka dokumentacja jest wymagana dla każdego rodzaju wniosku. Być może będziesz musiał również udać się do biura osobiście, jeśli niektóre dokumenty nie są dostępne online, takie jak akt urodzenia lub paszport, lub jeśli musisz złożyć swój podpis osobiście.

Natomiast osobiście polecam serwis Latwy-start, który zapewnia profesjonalną pomoc osobom chcącym przeprowadzić się do Polski z różnych powodów. Cechuje go poważne podejście do każdego klienta, dokładne analizowanie każdej sytuacji.

Jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o paszport?

Jeśli ubiegasz się o paszport dla osoby dorosłej, będziesz musiał przedstawić swój oryginalny ważny akt urodzenia, a także dwa osobiste zdjęcia, które spełniają wymagania aplikacji wizowych. 

Dzieci: Jeśli ubiegasz się o paszport dla dziecka, będziesz musiał przedstawić swój oryginał ważnego aktu urodzenia oraz dwa osobiste zdjęcia, które spełniają wymagania wizowe. Kroki: 

- Pobierz i wydrukuj formularz wniosku o nowy paszport lub odnowienie paszportu (bez opłat). Formularz należy wypełnić swoimi danymi osobowymi i podpisać. Zostaną one wysłane do Ciebie pocztą. 

- Wypełnij formularz zgłoszeniowy wszystkimi danymi osobowymi, używając wyłącznie czarnego atramentu. Jeśli chcesz dołączyć jakiekolwiek z naszych innych list mailingowych, wypełnij formularz i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Ile kosztuje karta czasowego pobytu?

Karta czasowego pobytu to dokument, który pozwala na pobyt w kraju przez określony czas. Dokument ten można uzyskać, składając wniosek, który można złożyć online lub w konsulacie kraju, o który się ubiegasz. Proces aplikacji jest bezpłatny.
Opłata za kartę różni się w zależności od kraju, ale zwykle wynosi od 50 do 200 USD.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza