Trending

Drukarki igłowe – praktyczne urządzenia do działań w trudnych warunkach

 

Drukarki igłowe

Drukarki igłowe to użyteczne urządzenia wykorzystywane nadal w wielu zakładach pracy. Choć przez wielu uważane za relikt przeszłości, to w rzeczywistości są to bardzo przydatne sprzęty o wielu zaletach. Poznaj bliżej drukarki igłowe i znajdź pasujące do nich materiały eksploatacyjne, czyli taśmy do drukowania w drukarkach igłowych.

{tocify} $title={Spis treści}

Drukarki igłowe, czyli urządzenia do działań w trudnych warunkach:

  • Poznaj sposób działania i specyfikę drukarki igłowej
  • Wybierz odpowiednie taśmy do drukowania, czyli podstawowe materiały eksploatacyjne w drukarkach igłowych
  • Poznaj miejsca, w których wykorzystanie drukarki igłowej jest nieocenione

Jak działa drukarka igłowa i czym się charakteryzuje?

Drukarka igłowa przypomina pod względem działania dawne maszyny do pisania. Pod wpływem wciśnięcia klawisza z daną literą uruchamiany jest element uderzający. W drukarkach igłowych są nim igły. Następnie za pomocą taśmy barwiącej nanoszone jest odbicie na kartkę. Uderzenie igły to kropka, a określony układ tych kropek pozwala tworzyć litery, cyfry, a nawet proste obrazy graficzne. Każda drukarka igłowa może posiadać 9,24 lub 48 igieł. Większa liczba igieł to szybsza praca urządzenia.

Drukarki igłowe wyposażone są w igły oraz taśmy barwiące. Taśma może być jednobarwna lub wielobarwna, wówczas wytwarzane są wydruki kolorowe. Inne barwy niż podstawowe tworzone są punktowo. W jednym punkcie nanoszone jest kilka kolorów i w ten sposób pojawia się inny kolor zadruku.

Taśmy do drukowania w drukarkach igłowych

Taśmy do drukowania w drukarkach igłowych to podstawowy materiał eksploatacyjny dla tych urządzeń. Taśmy powinny być regularnie wymieniane. Najlepszym wyborem okażą się te o odpowiedniej jakości oraz przystępnej cenie. Takie właśnie znajdziesz w sklepie TonaTuszu: https://tonatuszu.pl/kategoria-produktu/ogolna/materialy-eksploatacyjne/tasmy/.

Taśmy do drukowania mogą występować w wielu odmianach. Jedne z nich to na przykład taśmy do etykiet, które pozwalają tworzyć specjalne etykiety o dużej trwałości. Z kolei taśmy typu TZE laminowane składają się dwóch warstw i pozwalają tworzyć taśmy do drukowania odporne na szkodliwe działanie warunków zewnętrznych, takich jak wysoka i niska temperatura, światło słoneczne czy chemikalia.

Najważniejsze w zakresie taśmy do drukowania jest jednak to, by zakupione materiały były kompatybilne z posiadanym przez Ciebie urządzeniem. Zastosowanie nieodpowiednich materiałów eksploatacyjnych może uszkodzić mechanizm urządzenia.

Gdzie znajduje zastosowanie drukarka igłowa?

Drukarka igłowa to urządzenie, które sprawdzi się zwłaszcza w miejscach takich jak hale czy zakłady produkcyjne. To przestrzenie, w których często obecny jest kurz i zabrudzenia. Drukarka igłowa jest jednak odporna na trudne warunki i poradzi sobie z pracą w takich miejscach. Co ważne, inne drukarki w takich obiektach mogłyby ulegać awariom.

Drukarki igłowe ponadto sprawdzą się tam, gdzie liczą się niewysokie koszty eksploatacji urządzenia, a jakość drukowania nie musi być najwyższa. Urządzenie igłowe może służyć na przykład do drukowania faktur, paragonów czy etykiet. Niekwestionowaną zaletą drukarek igłowych jest możliwość pracy w trudnych warunkach, niski koszt zakupu sprzętu oraz późniejszego użytkowania. To sprawia, że w wielu zakładach pracy drukarki igłowe nieprędko odejdą do lamusa.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza