Trending

Szyba na wymiar - kiedy może przydać się kalkulator?

W nowoczesnych wnętrzach często pojawiają się różne rodzaje szkła używane w celach dekoracyjnych. Przykładem mogą być lustra, szyby wewnętrzne, blaty stołów, elementy wyposażenia kuchni, przeszklenia w drzwiach i szafach. Szkło stosowane w ten sposób powinno mieć odpowiedni rozmiar, trzeba też dobrać typ szkła i jego grubość do swoich potrzeb i oczekiwań.

Odpowiednie wymiary szkła we wnętrzach - jak je obliczyć?

Wybór szkła do dekoracji wnętrz nie musi być skomplikowanym zagadnieniem. Gdy potrzebna jest np. szyba na wymiar kalkulator znajdujący się pod podanym adresem s4.info.pl/kalkulatory/kalkulator-szkla ułatwi dobranie właściwych rozmiarów szklanej tafli. Posłużenie się tym narzędziem jest intuicyjne i pozwala uzyskać precyzyjny wynik. Oczywiście nie obejdzie się bez samodzielnego wymierzenia np. krawędzi lustra, które ma zostać wmontowane we fragment ściany czy mebla. Trzeba zrobić to bardzo dokładnie i uwzględnić, jaki kształt ma lustro (w prostokątnych taflach mierzy się długość i szerokość, w okrągłych średnicę itd.)

Ważne są nie tylko wymiary, ale też np. kolor tafli lustra. Odpowiednio dobierając barwę można korzystnie wpłynąć na wygląd pomieszczenia, jak również lepiej podkreślić główne cechy aranżacji. Poza kolorem istotny jest rodzaj szkła i to, jaką funkcję będzie pełniło lustro. W niektórych mieszkaniach oraz pokojach hotelowych spotyka się lustro fenickie. Umożliwia ono "podglądanie" tego co dzieje się w innym pomieszczeniu, ale odwrotnie nie jest to już możliwe. Takie lustra umieszczane są jako nowinka aranżacyjna, ale też w celach użytkowych. Wybranych rozmiarów lustra fenickie są przygotowywane na zamówienie i montowane przez profesjonalistów.

Powierzchnia szkła dopasowana do Twoich wymagań

Dość często klienci zgłaszają zapotrzebowanie na szkło pod wymiar do kuchni czy przedpokoju. Może ono być wykorzystywane w różnej formie. Dokładna obróbka szklanych tafli pozwala spełnić marzenia o oryginalnych meblach czy drzwiach w mieszkaniu. Nowoczesne szkło bezpieczne pasuje do świeżego i klasycznego wystroju wnętrz mieszkalnych i użytkowych. Często jest to szkło odporne na wysokie temperatury, ścieranie, nacisk i inne czynniki zewnętrzne, więc może zostać wykorzystane do obudowy i wykończenia blatów kuchennych, profili mebli itd. Szkło w każdym z takich zastosowań wymaga dokładnej obróbki, zwłaszcza jeśli chodzi o zamówienie pod wymiar. By zapewnić niezbędną odporność na uderzenia czy kontakt ze zróżnicowaną temperaturą, producent przeprowadza hartowanie lub zwiększa grubość tafli aż do uzyskania pożądanych parametrów.

Bardzo istotna jest bezpieczna dostawa zamówienia oraz fachowy montaż. Na tym etapie może dojść do powstania mikroskopijnych lub poważniejszych uszkodzeń, które mogą negatywnie wpłynąć na późniejsze funkcjonowanie szklanego elementu. Po właściwym określeniu wymiarów tafli np. za pomocą udostępnianego klientom kalkulatora najprawdopodobniej nie będzie żadnych problemów z umieszczeniem jej w wybranym miejscu. Niekiedy szkło osadza się we wcześniej przygotowanej ramie, często też przy obecnie modnej prostocie rozwiązań lustra lub przezroczyste szyby mogą znaleźć się po prostu z jednej strony mebla. Szkłem może zostać obudowany kominek - jest to jeden z przypadków, w których szkło musi mieć podwyższoną grubość i najlepiej, by było w odpowiedni sposób hartowane. Tafla szkła znajduje się przy górnej krawędzi i powiększa właściwości dekoracyjne tego elementu. Nie ma bezpośredniego kontaktu z ogniem, ale pewne ryzyko narażenia na wysoką temperaturę pozostaje.


Prześlij komentarz

Nowsza Starsza