Trending

Streetbees – opinie, czy naprawdę wypłaca?

Logo aplikacji Streetbees

Streetbees jest aplikacją całkiem zbliżoną do aplikacji Premise, bo w niej również zarabianie polega na wypełnianiu zadań, w których trzeba zrobić zdjęcie i odpowiedzieć na kilka pytań. Są jednak pewne różnice między tymi aplikacjami i w tym poście postaram się jak najlepiej przedstawić tą aplikację. W przeciwieństwie do Premise, aplikacja Streetbees premierę miała o wiele wcześniej, bowiem już w 2015 roku, a Premise dopiero w 2020.  W samym Sklepie Play ma ponad milion pobrań, natomiast średnia ocen wynosi obecnie 4,4 ☆.  I trochę zaskakujące jest to, że Streetbees ma 1 mln pobrań, a istnieje już od 2015 roku, a Premise ma już 5mln pobrań, a jest od 2020 roku. Aplikacja nie była więc jakoś szczególnie popularna, ale ostatnio zyskała na popularności. Apka jest także w App Store.

Pobierz Streetbees

{tocify} $title={Spis treści}

Rejestracja

Pierwszą rzeczą, jaką musimy wykonać jest pobranie aplikacji - wystarczy puknąć w powyższy przycisk, a przekieruje was do oficjalnej strony Streetbees, gdzie można pobrać ze sklepu Play lub App Store. Aplikacja wymaga ukończenia 18 lat lub zgody rodzica, jeśli jesteś niepełnoletni, ale aplikacja nie ma żadnych weryfikacji naszej tożsamości ani przy rejestracji, ani przy wypłacie. Rejestracja w aplikacji jest nieco inna niż w innych aplikacjach, bo oprócz adresu e-mail musimy też podać swój numer telefonu, bo na niego dostaniemy SMS z kodem aktywacyjnym, który będziemy musieli wpisać podczas procesu rejestracji.

Pamiętaj, aby po rejestracji podać mój kod polecający: 73154V

Wpisać go można w ustawieniach konta w zakładce "Dane osobiste".

Zarabianie w Streetbees

Tak jak w aplikacji Premise, tak tutaj też musimy mieć włączoną lokalizację w telefonie, abyśmy mogli korzystać z aplikacji. Czasem po włączeniu GPS trzeba zamknąć aplikację i ponownie odpalić, żeby się zaktualizowało. Wtedy przechodzimy sobie do zakładki "Najnowsze zadania" i mamy wgląd do dostępnych misji. Zadanie są różne. Są takie, że trzeba zrobić zdjęcie psa lub kota, więc niestety jeśli ktoś nie posiada takiego zwierzęcia, to nie zrobi takiego zadania. Ale są też takie zadania, gdzie trzeba przykładowo sfotografować jakiś posiłek w restauracji czy barze wraz z paragonem. Obecnie ceny w restauracjach czy barach niestety zdecydowanie wzrosły, dlatego pewnie rzadziej jemy posiłki poza domem. Ale są również zadania niewymagające robienia żadnych zdjęć, które polegają na przeprowadzeniu wywiadu z osobą w wieku 45 lat lub starszą na temat posiłków, jakie spożywa na wynos. Takie zadania są całkiem dobrze płatne, bo zarobimy za nie 4 zł. Ogólnie zadanie za najwyższą stawkę, jaką miałem było za 8 zł. W tych zadaniach są pytania zarówno otwarte, jak i zamknięte, a forma przypomina popularne komunikatory jak Messenger. Zadania odnawiają się cyklicznie co jakiś czas. Jedne co 2 dni, drugie co 8 dni itp. Zadania są sprawdzane przez odpowiednie osoby w ciągu chyba 48h. W pytaniach otwartych nie polecam odpowiadać w stylu "Nie wiem", "Trudno powiedzieć", bo nasze zadanie może zostać odrzucone. Jakiś czas temu właśnie tak odpowiedziałem w którymś pytaniu, i poźniej okazało się, że zadanie zostało odrzucone. Co prawda nie wiem z jakiego powodu, ale pewnie chodziło właśnie o taką, niepoprawną odpowiedź. 

Istotna różnica na plus między tą aplikacją a Premise jest taka, że w Streetbees nie ma minimum do wypłaty, co więcej, po zatwierdzeniu każdego zadania od razu wypłacane są zgromadzone pieniądze na konto PayPal. Więc wystarczy, że zrobimy jedno zadanie i już dostaniemy wypłatę, a nawet nie musimy jej zlecać, bo proces jest automatyczny. Oczywiście pieniądze dostaniemy tylko wtedy, jeśli w zakładce "Profil" podaliśmy swój adres e-mail konta PayPal.

Zakładka "Aktywność"

W zakładce "Aktywność" możemy zawsze zobaczyć nasze statystyki - zadania, które jeszcze oczekują na weryfikację i historię naszych ostatnich wypłat. Jeśli przejdziemy do podzakładki "Historia", to mamy pełną historię wszystkiego w kolejności chronologicznej. I to by było na tyle jeśli chodzi o omówienie zarabiania w tej apce.

Program partnerski

Aplikacja Streetbees posiada również program partnerski, a co za tym idzie - zapraszając znajomych możemy generować dochód pasywny. Żeby polecić komuś aplikację, musimy skopiować sobie swój kod polecający i udostępnić go np. swoim znajomym. Kod znajdziemy na stronie głównej pod zadaniami. Możemy też kliknąć przycisk "Zaproś znajomych", wtedy skopiuje się nam tekst zachęcający do rejestracji wraz z linkiem do pobrania aplikacji oraz naszym kodem polecającym. Niestety Streetbees oferuje jedynie jednorazowy bonus - możemy otrzymać do 5 złotych za poleconego. W informacji dotyczącej poleconych możemy przeczytać, że 5 złotych dostaniemy wtedy, gdy zaproszona przez nas osoba ma powyżej 55 lat. Czyli jak zaprosilibyśmy młodsze osoby, to nasz bonus będzie mniejszy, ale aplikacja nie podaje, jaki dokładnie. Co istotne, żebyśmy otrzymali bonus, polecony musi ukończyć trzy płatne zadania w ciągu pierwszych 30 dni od rejestracji, i muszą zostać one zatwierdzone przez Streetbees.

W ciągu miesiąca możemy otrzymać wynagrodzenie za zaproszenie maksymalnie dziesięciu osób, czyli gdybyśmy zaprosili 11 osób, to za tę 11 osobę nie zostanie nam już przyznany bonus. Możemy też przeczytać w FAQ, że jeżeli chcemy zapraszać miesięcznie więcej niż dziesięć osób, to musimy wysłać maila na adres community@streetbees.com.

Wypłata zarobków – czy płaci?

Tak, Streetbees płaci. Powtórzę jeszcze raz - wypłaty są na portfel PayPal, nie ma minimalnego progu do wypłaty, nie musimy nawet zlecać wypłaty, ponieważ właściciele aplikacji robią to za nas. Po zaakceptowaniu każdego zadania wypłaty są od razu wysyłane na podany adres PayPal 🌝 Czego chcieć więcej?

Mój najnowszy dowód wypłaty – 1,04 $ na PayPal (wypłaty automatyczne)

Dowód wypłaty ze Streetbees

Inne aplikacje do zarabiania pieniędzy

Aplikacje do zarabiania

Aplikacja Streetbees daje zarobić trochę kasy, mimo to dzięki jednej apce nie zarobimy kokosów, dlatego najlepiej być aktywnym w kilku-kilkunastu aplikacjach.

Najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzy

Podsumowanie – moja opinia

Trochę jestem zaskoczony tym, że aplikacja istnieje już kilka dobrych lat, a tak cicho o niej było. Moim zdaniem to absolutnie jedna z najlepszych aplikacji do zarabiania na smartfonie, która jest dosyć podobna do Premise, więc warto używać obu apek.

Jeśli używasz już tej aplikacji i chcesz poinformować mnie o swoich przemyśleniach, możesz skomentować ten post :)

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza