Trending

Jak zarabiać na Spotify?

 

Spotify

Spotify to usługa strumieniowego przesyłania muzyki, która umożliwia użytkownikom słuchanie ulubionych utworów za darmo. Ma również płatną subskrypcję, która oferuje słuchanie offline, wrażenia bez reklam oraz inne funkcje lub korzyści. Spotify istnieje od 2008 roku i w ciągu ostatnich kilku lat rósł wykładniczo. Jest to obecnie najpopularniejsza usługa strumieniowego przesyłania muzyki na świecie z ponad 140 milionami aktywnych użytkowników.

Spotify został pierwotnie stworzony jako platforma, na której muzycy mogą przesyłać i udostępniać swoją muzykę, a ci muzycy mogą na niej zarabiać. Szybko ewoluuje w usługę przesyłania strumieniowego, która pod względem popularności przewyższyła koncerty na żywo.

Kluczem jest zrozumienie, jakie tantiemy są dostępne w każdym kraju, ponieważ formuły zarobków różnią się w zależności od miejsca. Artystom, zwłaszcza niezależnym, nie zawsze jest łatwo znaleźć wszystkie potrzebne informacje przy różnych źródłach dochodów, z których czerpie Spotify. Cały ten proces można wykonać cyfrowo i całkowicie z poziomu systemu Spotify. Z drugiej strony niektórzy twórcy uważają, że informacje, których potrzebują, nie są łatwo dostępne i muszą polegać na zewnętrznym źródle pomocy. Na przykład, jeśli artyści szukają kogoś, kto by ich reprezentował, mogą skorzystać z agencji zewnętrznej, takiej jak Agent Finder z The Music Foundation. 

W tym artykule omówię, jak zarabiać na Spotify. Dowiesz się o różnych sposobach zarabiania na Spotify i ile możesz zarobić na każdej metodzie. Omówię również, w jaki sposób Spotify wypłaca artystom tantiemy.

{tocify} $title={Spis treści}

Jak zarabiać na Spotify?

Przedstawię ci 5 sposobów na zarabianie pieniędzy na Spotify. Oto sposoby: 

  1. Prowadź ludzi do swoich piosenek.
  2. Sprzedawaj muzykę na Spotify. 
  3. Sprzedawaj koszulki i inne towary z pomocą swoich fanów. 
  4. Publikuj muzykę za pośrednictwem organizacji praw do publikacji Spotify (tj. Sony / ATV). 
  5. Zostań DJ-em lub wykonawcą na żywo - i odtwarzaj własną muzykę.

Spotify wypłaca artystom tantiemy, którzy publikują swoje utwory w serwisie Spotify. Jako etykieta otrzymujemy „70% przychodów netto dla posiadaczy praw”. Na przykład, jeśli jesteś niezależnym artystą, który wydaje swój album za pośrednictwem Outside Music i jest on odtwarzany 100 000 razy na Spotify w ciągu jednego miesiąca, zarobimy 70% ze 100 tys. Pozostałe 30% jest podzielone między Spotify, i Outside Music, co oznacza, że dostaniemy 30 000 dolarów. Kluczem dla artystów jest tworzenie muzyki, bez której Spotify nie może żyć. Pomoże Ci to uzyskać więcej rezerwacji i więcej pieniędzy.

Najlepszym sposobem na zarabianie pieniędzy w Spotify jest przesyłanie własnej muzyki i promowanie jej w Internecie. Jeśli śpiewasz wystarczająco dobrze, możesz zostać artystą na platformie Spotify. 

Zarabiaj tantiemy za utwory, które pobierasz i przesyłasz strumieniowo. 

Drugim najlepszym sposobem na zarabianie pieniędzy w Spotify jest tworzenie list odtwarzania i promowanie ich w Internecie. Jeśli masz talent do kurowania gustów muzycznych, będziesz w stanie zarabiać na życie sama z tej umiejętności, chociaż może ona pochodzić z dolnego końca spektrum, ponieważ większość użytkowników będzie przyciągać bardziej popularne, popularne listy odtwarzania. Jeśli szukasz nowej roli, miej na uwadze określony zestaw umiejętności, który Twoim zdaniem będzie odpowiedni dla oferty pracy. Jest to również pomocne, jeśli nie masz żadnego doświadczenia zawodowego, ale chcesz robić coś więcej niż tylko przeglądać oferty pracy i aplikować na wszystko, nie mając pojęcia, czego wymaga stanowisko. Możesz wtedy dostosować Twoje CV odpowiednio. 

Możesz także być niezależnym artystą i tworzyć nowe treści na platformy internetowe. Na przykład, jeśli masz bloga, możesz pisać posty reklamujące Twoje playlisty Spotify lub sprzedawać gadżety z Twoimi projektami. Możesz również zarabiać na swoim koncie na Instagramie, sprzedając na nim towary, a nawet po prostu biorąc płatne umowy sponsorskie z firmami w celu promowania ich produktów i usług na Twoim koncie na Instagramie” – powiedział David Kalan, ekspert ds. marketingu w mediach społecznościowych, który współpracował z dużymi firmami, takimi jak PepsiCo i Mars. Oto kilka wskazówek z Instagrama, jak zarabiać pieniądze: Zastanów się, jakich hashtagów użyć w swoich postach. Możesz wybrać hashtag, który jest specyficzny dla Twojej firmy lub taki, na który jest zapotrzebowanie.

Możesz używać Spotify do promowania swojej muzyki, przesyłając ją i rozpowszechniając na platformie. Można to zrobić za pośrednictwem profilu wykonawcy lub listy odtwarzania. Im więcej ludzi słucha twojej piosenki, tym więcej zarabiasz.

Dobrym sposobem na zarabianie na Spotify jest ponadto skorzystanie z ich programu partnerskiego. Jeśli nie jesteś muzykiem i chcesz zarabiać na Spotify, to najlepszy sposób dla Ciebie! Możesz zapisać się do programu partnerskiego tutaj: https://affiliates.spotify.com/en/signup/

Po zarejestrowaniu otrzymasz unikalny kod, który będzie działał jako Twój kod polecający za każdym razem, gdy ktoś się pod nim zarejestruje. Dla każdego nowego użytkownika, który zarejestruje się przez Twój link polecający, oni zapłaci Ci 3% prowizji od pierwszej miesięcznej opłaty abonamentowej. 

Aplikacje mobilne: Spotify ma zarówno darmowe, jak i płatne wersje aplikacji mobilnych na iOS i Androida. Te same funkcje są dostępne w obu wersjach, jednak wersja premium jest wolna od reklam i obsługuje dźwięk w trybie offline. Wersja premium kosztuje od 4,99 USD do 9,99 USD miesięcznie. Spotify ma zarówno darmowe, jak i płatne wersje aplikacji mobilnych na iOS i Androida. Te same funkcje są dostępne w obu wersjach, jednak wersja premium jest wolna od reklam i obsługuje dźwięk offline. Wersja premium kosztuje od 4,99 USD do 9,99 USD miesięcznie. 

Aplikacje komputerowe: Spotify udostępnia również aplikację komputerową dla systemów Windows, MacOS i Linux obsługujący odtwarzanie offline Android: Spotify zapewnia natywną aplikację na Androida z obsługą wyszukiwania głosowego i odtwarzania offline. 

iOS: Ze względu na ograniczenia Apple dotyczące aplikacji wymagających dostępu do systemu plików, Spotify nie ma oficjalnej aplikacji na iOS. Jednak przesyłanie strumieniowe muzyki z innej usługi lub sieci jest możliwe dzięki obejściu o nazwie „AirPlay”. AirPlay to zastrzeżony standard bezprzewodowego przesyłania multimediów opracowany przez firmę Apple Inc. Umożliwia bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe audio, wideo i treści z urządzenia z systemem iOS do dowolnego kompatybilnego urządzenia w tej samej sieci. Innymi słowy, możesz używać AirPlay do strumieniowego przesyłania muzyki z innej usługi lub sieci na urządzenie z systemem iOS.

Wersja premium narzędzia jest przeznaczona dla poważnych copywriterów. Posiada bibliotekę ponad 100 000 słów i fraz, których można używać w różnych formatach. Ta wersja ma również funkcje edycji w czasie rzeczywistym i sprawdzanie gramatyki, aby zapewnić tworzenie wysokiej jakości treści.

Jaka jest średnia kwota, jaką może zarobić artysta Spotify?

Średnia kwota, jaką artysta Spotify może zarobić, różni się w zależności od poziomu sukcesu, ale firma twierdzi, że większość list odtwarzania nie generuje ponad 1000 USD rocznie.

I to by było na tyle w tym poradniku. Bardzo mnie ciekawi, czy zarabialiście w jakikolwiek sposób na Spotify. Jeśli tak, to nie zapomnijcie podzielić się wrażeniami w komentarzu.

Może Cię zainteresować: Jak dzieci mogą zarabiać pieniądze?


Prześlij komentarz

Nowsza Starsza