Trending

Konto osobiste jak marzenie. Czyli jakie?

Konto osobiste

Nie masz jeszcze konta osobistego? A może korzystasz już z takiego rachunku, jednak obecne warunki nie do końca ci odpowiadają? W obu przypadkach możesz założyć konto osobiste dopasowane do twoich potrzeb. Sprawdź, jak wybrać to najlepsze.

Kontem osobistym dysponuje znaczna część Polaków, a popularność tego produktu wynika przede wszystkim z wygody. Rachunek bankowy pozwala na dokonywanie płatności bezgotówkowych, co nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale i nie wymaga noszenia przy sobie środków. O ile jeszcze kilkanaście lat temu wybór był ograniczony do zaledwie kilkunastu opcji, o tyle obecnie nawet w obrębie tego samego banku można znaleźć kilka propozycji.

{tocify} $title={Spis treści} 

Jak wybrać korzystne konto osobiste?

Fakt, że konto osobiste służy głównie do przechowywania środków, wcale nie oznacza, że do jego wyboru nie należy przykładać żadnej wagi. Wręcz przeciwnie, z łatwością można dopasować rachunek bankowy do swoich potrzeb. Jest to znacznie prostsze, gdy jesteś już klientem któregoś z banków – wówczas jesteś w stanie określić swoje wymagania względem rachunku. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

Bezpłatne otwarcie konta

Nie musisz ponosić kosztów już na starcie – wystarczy, że znajdziesz konto osobiste bez opłat za jego otwarcie. Dobra wiadomość jest taka, że w większości przypadków jest to standardem.

Darmowe wypłaty z bankomatów

Chociaż konto osobiste z dostępem do systemu bankowości elektronicznej i karty płatniczej pozwala na dokonywanie transakcji bezgotówkowych, niekiedy zachodzi konieczność skorzystania z gotówki.

Warto wybrać taki rachunek, który pozwala na darmowe wypłaty – jeśli nie wszystkie, to chociaż kilka w miesiącu. 

Dostęp do produktów finansowych na atrakcyjnych warunkach

Nawet jeśli w danym momencie nie zamierzasz korzystać z lokaty bankowej czy kredytu, weź pod uwagę dostępne produkty finansowe. Chociaż oferta może zmienić się w każdym momencie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejne będą równie korzystne.

Za przykład może posłużyć Konto Osobiste w Toyota Banku, w ramach którego można założyć Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem do 5,00% w skali roku. To ponadprzeciętna wartość, która pozwala na szybkie pomnażanie zysków. 

Dostęp do serwisów assistance

Ile razy zdarzyło się, że potrzebowałeś fachowca zapewniającego pomoc w przypadku drobnych usterek domowych? Jak często potrzebowałeś wsparcia pomocy drogowej w przypadku braku paliwa? Aby mieć dostęp do usług assistance, wcale nie musisz płacić wysokich kwot. 

Są konta osobiste, które zapewniają wsparcie (np. medyczne, concierge, motoryzacyjne) w zamian za niewielką miesięczną opłatę. To dodatkowy atut, który może zadecydować o przewadze konkretnej oferty nad pozostałymi rachunkami. 

Możliwość dołączenia do programów lojalnościowych

Istotą programów lojalnościowych jest zbieranie punktów i ich wymiana na nagrody. Niektóre programy dają możliwość uzyskania tzw. cashbacku za określone w regulaminie działania.

To dodatkowy atut kont osobistych – zwłaszcza, że udział w tego typu akcjach nie wiąże się z żadnymi kosztami. 

Wybór konta osobistego nie jest łatwy. Jeśli jednak dokładnie określisz swoje oczekiwania (np. na podstawie wcześniejszych doświadczeń) i poświęcisz chwilę na analizę dostępnych ofert, masz szansę założyć rachunek bankowy niczym z marzeń.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza