Trending

Na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu firmy sprzątającej magazyny?

 

Na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu firmy sprzątającej magazyny?

Firmy produkcyjne z reguły dysponują dużą przestrzenią magazynową. Utrzymanie czystości przy większych powierzchniach może być problematyczne, dlatego lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. O czym warto pamiętać przy sprzątaniu magazynów? Podpowiadamy!

{tocify} $title={Spis treści}

Na czym polega sprzątanie magazynów?

Określona przestrzeń wymaga właściwych technik, sprzętu i środków czystości. Jeśli zależy nam na uporządkowaniu przestrzeni magazynowej, warto pamiętać o przeprowadzeniu koniecznych czynności. Sam ich przebieg bywa czasochłonnym i złożonym procesem. Warto jednak zadbać o to, aby zakres wykonywanych prac obejmował:

 • czyszczenie powierzchni dachu, 
 • usuwanie zabrudzeń, 
 • czyszczenie podłóg, sufitów i ścian, 
 • mycie okien i innych elementów wyposażenia, 
 • odpowiednie gospodarowanie odpadami i opakowaniami.

Wykonywanie każdej z tych czynności sprawi, że przestrzeń magazynowa będzie właściwie przygotowana do codziennej pracy. Więcej na temat czyszczenia magazynów dowiesz się pod adresem: https://wikami.com.pl/sprzatanie-magazynow/.

Pomoc przy sprzątaniu magazynów - jak wybrać firmę sprzątającą?

Pomoc przy sprzątaniu magazynów - jak wybrać firmę sprzątającą?

Uzyskanie zadowalających efektów w trakcie sprzątania magazynów stanie się możliwe dzięki pomocy fachowców. Stąd dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy sprzątającej. Dlaczego? Przede wszystkim nawiązanie współpracy z tego typu firmą pozwoli na dostęp do niezawodnych środków czystości i na wyposażenie w skuteczne maszyny do sprzątania. Dzięki temu bez problemu przyczynią się do usunięcia wszelkich zabrudzeń, a przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa - wyczyszczą także trudniej dostępne miejsca

Firma sprzątająca - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Właściwy sprzęt, technika mycia i użyte środki czystości, to nie wszystko. Przy wyborze ekipy sprzątającej warto upewnić się także w kwestii:

 • Doświadczenia - zatrudnienie osób do sprzątania wymaga rozeznania się w kwestii zadowolenia klientów z pełnionych przez nich usług. Warto wiedzieć też, czy fachowcy dysponują np. aktualnymi certyfikatami lub przebytymi szkoleniami.
 • Jakości wykonywanych usług - przy podejmowaniu jednorazowej lub długofalowej współpracy z firmą sprzątającą, trzeba pilnować właściwego przebiegu porządków. Dlatego dobrze jest na bieżąco weryfikować poziom świadczonych usług, które mają na celu poprawę funkcjonalności i estetyki obiektu.
 • Aktualnego ubezpieczenia OC - jeśli poszukujemy firmy sprzątającej, musimy zwrócić uwagę na względy bezpieczeństwa i przestrzeganie higieny pracy. Dlatego warto zorientować się, czy osoby zatrudnione objęte są aktualnym ubezpieczeniem. To ważny element, który uchroni przed poniesieniem niepotrzebnych strat finansowych np. w razie niespodziewanego wypadku.
 • Dokładności i terminowości - wszystkie zadania muszą być wykonywane starannie iw wyznaczonym terminie.

Jakie są metody utrzymania porządku?

Przy sprzątaniu należy stosować się do 5 podstawowych metod. Pomogą one właściwie przygotować stanowisko naszej pracy i zadbać o zachowanie czystości na dobrym poziomie. Są to:

 1. Selekcja - podzielenie elementów pracy na zbędne i niezbędne.
 2. Systematyka - zadbanie o łatwą dostępność i ilość produktów wykorzystywanych do zadań, co przekłada się na lepszą funkcjonalność miejsca pracy.
 3. Sprzątanie - utrzymanie czystości i zapobieganie sytuacjom, które mogłyby zakłócić porządek.
 4. Standaryzacja - utrwalanie zasad zachowania porządku na swoim miejscu pracy. 
 5. Samodyscyplina - przestrzeganie reguł, które wynikają z faktu stosowania się do pozostałych metod. 

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza