Trending

Lasery do zamykania naczynek – zastosowanie i efekty

 

Lasery do zamykania naczynek — zastosowanie i efekty

Z problemem rozszerzonych naczynek zmaga się wiele osób w różnym wieku. Na szczęście nieestetyczne, czerwone „pajączki” naczyniowe mogą zostać zwalczone z pomocą terapii laserowej. W tym celu wykorzystuje się lasery diodowe światłowodowe, których parametry umożliwiają zredukowanie widoczności rozszerzonych naczynek i nadanie twarzy jednolitego kolorytu.

{tocify} $title={Spis treści}

Laserowe zamykanie naczynek – czy warto wprowadzić je do oferty salonu kosmetycznego?

Problem rozszerzonych naczynek dotyczy wielu osób w populacji, niezależnie od płci, wieku czy stylu życia. Ich występowanie często wynika z uwarunkowań genetycznych, ale może też być związane z brakiem odpowiedniej pielęgnacji skóry, występowaniem chorób lub wcześniejszymi urazami. Czerwone teleangiektazje (znane również jako tzw. pajączki naczyniowe), wyraźnie różniące się kolorytem od reszty skóry, mogą  pojawiać się zarówno na twarzy, jak i na szyi, dłoniach, plecach czy dekolcie.

Częstość występowania tej przypadłości sprawia, że wiele osób szuka pomocy w zwalczeniu jej w gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych. Wprowadzenie laserowego zamykania naczynek do oferty placówki daje więc możliwość zainteresowania szerszego grona osób usługami salonu oraz przyciągnięcia nowych klientów.

Jak działają lasery do zamykania naczynek?

Zabieg laserowego usuwania naczynek jest nieinwazyjny, nie wymaga naruszania powłok skórnych. Pokryta teleangiektazjami skóra jest naświetlana przy pomocy promienia laserowego, który w bardzo krótkim czasie podgrzewa krew wypełniającą naczynka. Naświetlone naczynka obkurczają się i przestają być widoczne na powierzchni ciała. Pożądanym rezultatem zabiegu jest wizualnie gładsza, jednolita kolorystycznie skóra. Aby wykonanie zabiegu było możliwe, potrzebne jest urządzenie emitujące wiązkę laserową o odpowiednio dużej, ale i bezpiecznej dla organizmu mocy. Do likwidowania rumienia używa się laserów o krótszej fali. Efekty zabiegu są widoczne wkrótce po jego zakończeniu. Czas utrzymywania się rezultatów w dużej mierze zależy od właściwości danego organizmu, ma na niego wpływ również aktualnie stosowana pielęgnacja skóry.

Jaki laser do zamykania naczynek wybrać do gabinetu kosmetycznego?

W ofertach producentów i dostawców sprzętu kosmetycznego można znaleźć najróżniejsze rodzaje laserów do zamykania naczynek. Przed dokonaniem zakupu należy koniecznie upewnić się, że ma się do czynienia z wiarygodnym sprzedawcą. Wysokiej jakości aparaturę kosmetyczna, w tym lasery do zamykania naczynek, ma w swojej ofercie renomowany polski dostawca Cosmed24.

Który laser wybrać? To zależy od budżetu oraz potrzeb gabinetu lub salonu kosmetycznego. Najwygodniejsze w obsłudze będą modele wyposażone w interfejs w postaci wyświetlacza LCD, niewielkie i mobilne. Generator światła laserowego umożliwiający wytworzenie wiązek o długościach fal od 500 nm do ok. 1500 nm pozwoli na przeprowadzanie zabiegu na wielu typach rozszerzonych naczynek. Dodatkową zaletą będzie możliwość regulowania obszaru prac lasera z pomocą dołączonych do zestawu wymiennych pierścieni skupiających wiązkę.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza