Trending

Konto bankowe bez wychodzenia z domu

 

Konto bankowe bez wychodzenia z domu

Posiadanie konta bankowego jest w dzisiejszych czasach czymś oczywistym. Coraz mniej jest osób, które nie posiadają ani jednego konta w banku – trudno jest bowiem wszystkie kwestie finansowe załatwiać w tradycyjny sposób. Założenie konta jest obecnie wyjątkowo proste – zrobimy to bez wychodzenia z domu, przez bankowość internetową bądź aplikację mobilną.

{tocify} $title={Spis treści} 

Do czego służy rachunek bankowy

Konto bankowe znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. To na nie trafia nasze wynagrodzenie za pracę lub inne dochody. To dzięki niemu możemy robić przelewy, opłacać rachunki, robić zakupy, a także mieć pełną kontrolę nad naszymi wydatkami. Co więcej, możemy to robić nie tylko na komputerze czy laptopie, ale również w ramach bankowości mobilnej – na smartfonie i tablecie. To znaczne ułatwienie naszych codziennych spraw finansowych. Jak założyć konto w banku? Dziś jest to o wiele prostsze niż kiedyś. Nie trzeba już iść do oddziału banku i załatwiać wszystkich formalności osobiście. Wystarczy dostęp do internetu, a konto bankowe założymy z poziomu domu. 

Jak otworzyć konto bankowe bez wychodzenia z domu

Klienci instytucji finansowych coraz bardziej doceniają możliwości, jakie daje internet. Zakładają konta online i korzystają ze wszystkich możliwości bankowości internetowej lub mobilnej. Założenie konta przez internet jest wyjątkowo proste, dzięki czemu nie trzeba już osobiście stawiać się w oddziale banku. Na początku musimy wybrać bank, w którym chcemy założyć konto. Wybieramy również samo konto – każdy bank ma ich bowiem w ofercie co najmniej kilka. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku – z tym nie ma problemu. Na stronie banku szybko znajdziemy zakładkę czy przycisk, które kierują do miejsca, gdzie szybko i sprawnie złożymy wniosek o założenie konta. Jego wypełnienie to zaledwie kilka minut, a po tym czasie następuje szybka weryfikacja i decyzja. Najczęściej w ciągu jednego dnia konto utworzymy i zyskamy dostęp do wszystkich jego funkcjonalności. 

Sposoby weryfikacji tożsamości przy zakładaniu konta bankowego

Zakładanie konta przez internet wiąże się z koniecznością weryfikacji tożsamości. W oddziale banku po prostu pokazujemy doradcy nasz dowód osobisty i wszystko przebiega szybko i sprawnie. Przez internet sprawa nieco się komplikuje, gdyż wszystko odbywa się wirtualnie. Okazuje się jednak, że jest wiele sposobów, aby zweryfikować tożsamość, a jednocześnie nie fatygować klienta do oddziału banku. Weryfikacja tożsamości i podpisanie umowy o założenie konta może odbywać się w obecności kuriera – przywozi on umowę i przy okazji sprawdza dane z naszego dowodu. Sposób jest skuteczny, ale czasochłonny – w tym przypadku trzeba poczekać na wizytę kuriera.

Od ręki założymy konto, jeśli zdecydujemy się na przelew weryfikacyjny z innego banku, w którym mamy konto. Pod warunkiem że zakładane było tradycyjnie, w oddziale. To dobra i szybka opcja, ale tylko dla osób, które takie konto posiadają. A co z nowymi klientami, którzy zakładają pierwsze konto w życiu? Tu przydadzą się nowe technologie. Niektóre banki umożliwiają założenie konta na selfie – wystarczy zrobić sobie zdjęcie, które później przy użyciu specjalistycznego oprogramowania jest porównywane z fotografią w dowodzie osobistym. Można również umówić się na wideo rozmowę z konsultantem – wtedy porównuje on zdjęcie z dowodu z osobą, z którą rozmawia. Jeśli uzna, że jest to ta sama osoba, konto bankowe będzie założone od ręki. 

Zalety i wady rachunku bankowego przez internet

Zakładanie rachunku bankowego przez internet daje szereg korzyści. Przede wszystkim, znacznie przyspiesza wszystkie formalności, pozwala oszczędzić czas, a jednocześnie daje możliwość korzystania z najnowocześniejszych bankowych rozwiązań. Konto przez internet daje nam stały, nieograniczony dostęp do naszych środków, możliwości wykonywania przelewów, robienia zakupów i wszelkich innych transakcji. Bankowość internetowa praktycznie pozbawiona jest wad, pod warunkiem że korzystamy z niej rozsądnie i odpowiedzialnie. Osoby, które nie są przekonane do takiej formy, zwykle powołują się na kwestie związane z bezpieczeństwem korzystania z banku w sieci. Banki mają jednak zabezpieczenia na najwyższym poziomie, a większość niebezpiecznych sytuacji związana jest z nieostrożnością właścicieli rachunków. Jeśli ktoś stosuje się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, nie musi obawiać się o środki, które zgromadzone są na jego koncie. 


Prześlij komentarz

Nowsza Starsza