Trending

Zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet przez internet w 2024

 

Zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet przez internet jest jednym z wielu sposobów na zdobycie dodatkowego dochodu online. Żeby pracować jako ankieter zdalny, nie musimy posiadać żadnych dodatkowych kompetencji. Potrzebny jest jedynie dostęp do internetu, odrobina wolnego czasu, a zwłaszcza chęci. Istnieje wiele firm i platform, które oferują możliwość zarabiania poprzez udział w płatnych ankietach. Zatem gdzie wypełniać płatne ankiety online i ile możemy na tym zarobić?

{tocify} $title={Spis treści}

Jak zacząć zarabianie na wypełnianiu ankiet?

Na początek musimy założyć konto w wybranych panelach ankietowych. Rejestracja jest szybka i oczywiście w pełni darmowa. Po uzupełnieniu krótkiego formularza rejestracyjnego zazwyczaj otrzymamy maila z linkiem, który musimy kliknąć, aby nasze konto zostało aktywowane.

Zaproszenia do udziału w płatnych ankietach znajdziemy po zalogowaniu się do panelu. Niektóre panele wysyłają również powiadomienia o nowej ankiecie na naszą skrzynkę pocztową, więc warto regularnie zaglądać do naszej poczty.

Jeśli chcesz regularnie zarabiać na ankietach, to najlepiej zarejestruj się w wielu panelach, co przełoży się na większą ilość otrzymywanych ankiet i tym samym wyższe zarobki. Wynagrodzenie za wypełnienie pojedynczej ankiety różni się w zależności od jej rodzaju, długości oraz firmy. Dodatkowo koniecznie przeczytaj ten poradnik o tym, jak zaliczać więcej ankiet.

Gdzie najlepiej wypełniać płatne ankiety przez internet?

Panele ankietowe nie kolidują ze sobą, więc najlepiej mieć konto we wszystkich, żeby zwiększyć ilość dostępnych ankiet. Panele badawcze mają to do siebie, że bywają okresy, kiedy w którejś platformie tych ankiet jest mniej, dlatego mając konto w kilku czy kilkunastu panelach praktycznie zawsze będziemy mieli dostępną jakąś ankietę.

Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje dotyczące określonego serwisu, kliknij przycisk „Opinie o...”, który przekieruje Cię do jego pełnej recenzji.

Wypełnianie płatnych ankiet przez internet to również ciekawa praca dla nieletnich, choć osoby poniżej 18 lat nie we wszystkich serwisach będą mogli założyć konto. Dlatego też zostały one podzielone na kategorie: dla nieletnich (czyli wszystkich) i tylko dla pełnoletnich.

Najlepiej płatne ankiety – top 3 (bez podziału na kategorie)
ySense (dawniej Clixsense) - bardzo popularna strona na całym świecie, oferująca najwyższe stawki za ankiety. Posiada również aplikację mobilną, która jest w pełni bezpłatna. Strona wprawdzie jest w języku angielskim, ale ankiety są już po polsku. Wystarczy znać podstawowe słowa w języku angielskim, żeby sprawnie poruszać się po serwisie i zarabiać. Opcjonalnie, jeśli jesteśmy na komputerze, możemy korzystać z tłumacza Google w postaci wtyczki do przeglądarki.

Wymagany wiek: minimum 16 lat (13 lat dla mieszkańców USA)

Depozyt: nie

Wypłata: PayPal, Payoneer, Skrill, karty wirtualne Zalando lub Amazon, klucz do Steam

Zarejestruj się
Opinie.pl - polski panel badawczy zbierający bardzo dobre opinie. Często organizuje dodatkowe konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody.

Wymagany wiek: minimum 16 lat

Depozyt: nie

Wypłata: konto bankowe, doładowanie telefonu

Zarejestruj się

Opinie o Opinie.pl
WowApp to rozbudowana aplikacja, która oferuje zarabianie między innymi na wypełnianiu ankiet.

Wymagany wiek: minimum 16 lat

Depozyt: nie

Wypłata: PayPal, konto bankowe, karta kredytowa

Zarejestruj się

Opinie o WowApp
Płatne ankiety dla nieletnich (dla wszystkich)

Poniższe panele ankietowe nie weryfikują naszej tożsamości poprzez wysłanie zdjęcia dowodu czy np. podanie nr PESEL.
AttaPoll jest panelem ankietowym, w którym ankiety możemy wypełniać jedynie w aplikacji na telefonie. Nie mamy możliwości wypełniania ich w przeglądarce.

Wymagany wiek: minimum 18 lat, lecz brak KYC

Depozyt: nie

Wypłata: PayPal, Revolut

Zarejestruj się

Opinie o AttaPoll
Freecash

Freecash jest witryną GPT (Get-Paid-To), która powstała w 2020 roku. W aplikacji Freecash zarabiać możemy na kilka sposobów. Te metody to wypełnianie ankiet od różnych dostawców płatnych ankiet, ale także granie w gry na smartfonie lub komputerze, czy też robienie innego rodzaju zadań, za które można otrzymać premię. Wyróżnia się tym, że można odbierać różne bonusy w nagrodę za pewne osiągnięcia.

Wymagany wiek: brak ograniczeń

Depozyt: nie

Wypłata: PayPal, karty podarunkowe, skórki do gier

Zarejestruj się

Opinie o Freecash
Demando - polski panel ankietowy, w którym znajdują się również inne rodzaje ankiet (np. wywiady indywidualne, fokusowe czy tajemniczy klient).

Wymagany wiek: 15 lat

Depozyt: nie

Wypłata: konto bankowe, doładowanie telefonu

Zarejestruj się
 • Ipsos iSay to panel badawczy, który znany jest na całym świecie. Jest to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych paneli ankietowych w skali światowej. Jest częścią międzynarodowej firmy Ipsos, która została założona już w 1975 roku. Ipsos jest trzecią co do wielkości na świecie firmą badawczą.
 • Wymagany wiek: od 16 lat wzwyż

  Depozyt: nie

  Wypłata: PayPal, kupony do sklepów
  YouGov to międzynarodowy panel ankietowy, ale co ważne - ankiety są w języku polskim. Za wypełnianie ankiet dostajemy punkty, które potem możemy wymienić na kartę podarunkową do Allegro. Niestety jest to jedyna metoda wypłaty, choć serwis Allegro jest na tyle popularny, że raczej każdy skorzysta z takiej karty.

  Wymagany wiek: minimum 16 lat

  Depozyt: nie

  Wypłata: karta podarunkowa do Allegro

  Zarejestruj się

  Opinie o YouGov
  Marketagent jest jednym z najdłużej istniejących paneli ankietowych, gdyż powstał w 2001 roku. Do panelu dziennie dołącza średnio 2000 nowych użytkowników z 80 krajów, zatem jest to panel interkontynentalny, ale strona jest także w języku polskim.

  Wymagany wiek: minimum 14 lat

  Depozyt: nie

  Wypłata: PayPal, Skrill, Wise

  Zarejestruj się

  Opinie o Marketagent
 • Surveytime to klasyczny rotator ankietowy, różniący się mocno od innych paneli ankietowych. Największym plusem tego serwisu jest to, że nie ma minimum do wypłaty, a ponadto wypłaty są automatycznie realizowane po ukończeniu każdej ankiety!
  • Wymagany wiek: minimum 13 lat

   Depozyt: nie

   Wypłata: PayPal, giełda Coinbase, karta Amazon

   Zarejestruj się

   Opinie o Surveytime
   Streetbees - aplikacja, w której wypłata jest od razu po wypełnionej ankiecie.

   Wymagany wiek: minimum 18 lat, ale bez KYC

   Depozyt: nie

   Wypłata: PayPal

   Zarejestruj się

   Opinie o Streetbees
   SW Panel - polski panel ankietowy istniejący już od wielu lat, w którym często pojawiają się ankiety o wysokim wynagrodzeniu. Serwis niestety nie posiada aplikacji mobilnej, więc ankiety możemy wypełniać jedynie na stronie internetowej. Co ciekawe, w panelu mamy 2 rodzaje punktów - CashPoints oraz SocialPoints. Do wypłaty liczą się tylko te pierwsze. Ankiety za CashPoints dostają prawdopodobnie tylko osoby, które ukończyły 40 lat.

   Wymagany wiek: +13

   Depozyt: nie

   Wypłata: konto bankowe, PayPal

   Zarejestruj się

   Opinie o SW Panel
   Płatne ankiety od 18 lat

   Badanie Opinii to aplikacja, w której zarabiamy na wypełnianiu ankiet w sposób tradycyjny, ale też poprzez połączenia telefoniczne, jako tzw. tajemniczy klient. Warto zwrócić uwagę, że sondaże telefoniczne mają zwykle znacznie wyższe wynagrodzenie. Przy wypłacie musimy podać swój numer PESEL, po którym łatwo sprawdzić, czy dany użytkownik podał w profilu prawdziwą datę urodzenia.

   Wymagany wiek: minimum 18 lat, przy wypłacie trzeba podać swój PESEL

   Depozyt: nie

   Wypłata: konto bankowe

   Zarejestruj się

   Opinie o Badanie Opinii
   Jak pewnie zauważyliście, nie wszystkie panele ankietowe umożliwiają wypłatę pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe. Międzynarodowe panele badawcze zazwyczaj oferują wypłatę jedynie na portfele internetowe (np. PayPal). Więcej informacji odnośnie realizacji wypłat z paneli ankietowych w dalszej części artykułu.

   Panele ankietowe z wypłatą na konto bankowe:

   • Opinie.pl,
   • Badanie Opinii,
   • SW Panel,
   • Demando

   Panele ankietowe płacące na PayPal:

   • SW Panel,
   • Streetbees,
   • Surveytime,
   • Marketagent,
   • Ipsos iSay,
   • WowApp,
   • AttaPoll,
   • ySense,
   • Freecash

   Panele ankietowe płacące na inne portfele oraz w postaci nagród:

   • YouGov - karta podarunkowa Allegro

   Gdzie szukać płatnych ankiet po rejestracji w panelu?

   Pierwszy, a zarazem najważniejszy krok (rejestracja w wybranym lub w wielu panelach ankietowych) mamy już za sobą. Teraz powinniśmy uzupełnić profil, aby dostępne ankiety były do nas bardziej dopasowane, co przełoży się na mniejszą ilość odrzuceń. Zwykle o wypełnienie informacji profilowych proszeni jesteśmy tuż po rejestracji, i najlepiej zrobić to od razu, żeby mieć to z głowy i tylko oczekiwać na ankiety.

   Kiedy uzupełnimy nasz profil ankietowy, możemy ze spokojem oczekiwać na pierwsze ankiety, za które otrzymamy wynagrodzenie. Znajdziemy je oczywiście po zalogowaniu się do panelu, najczęściej w zakładce „Ankiety” lub „Surveys”. Warto codziennie sprawdzać dostępność ankiet, aczkolwiek niektóre panele wysyłają też powiadomienia o nowych ankietach na naszego maila podanego przy rejestracji. Jeśli chodzi o pocztę, to najlepiej stworzyć sobie osobnego maila, który będzie służył tylko do płatnych ankiet, żeby dodatkowo nie zaśmiecać sobie głównej poczty.

   Kto może zarabiać na wypełnianiu płatnych ankiet online?

   Zarabianie na ankietach to forma zarobku, z której korzystać może praktycznie każdy. W taki sposób dorabiają sobie freelancerzy, osoby pracujące na pełen etat, studenci, kobiety na urlopie macierzyńskim czy emeryci. Jest to również bardzo popularna metoda na zarabianie dla nieletnich, gdyż wystarczy mieć ukończone 13 lat. I to właśnie wiek jest w zasadzie jedynym ograniczeniem.

   Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet przez internet?

   Jeżeli czytasz ten artykuł, pewnie interesuje Cię, ile faktycznie da się zarobić na tych ankietach. To, ile zarobimy, zależy od ilości ankiet, które wypełnimy. Za pojedynczą ankietę, której wypełnienie zajmuje kilka-kilkanaście minut, otrzymamy zazwyczaj kilka złotych. Brzmi ciekawie, ale problemem jest niestety relatywnie niewielka ilość płatnych sondaży, które otrzymujemy z jednego panelu. Dlatego jeśli chcemy zarabiać konkretne pieniądze na ankietach, bardzo istotne jest, aby zapisać się w kilku lub kilkunastu platformach, żeby regularnie czerpać zyski z wypełniania ankiet w internecie. Realny miesięczny zarobek na wypełnianiu ankiet to maksymalnie 500-600 złotych.

   Podsumowując, choć wypełnianie ankiet przez internet może przynieść pewne zarobki, nie należy oczekiwać, że staną się one głównym źródłem dochodu. Jednak jeśli mamy czas i chcielibyśmy wykorzystać go na zarabianie dodatkowych pieniędzy, wypełnianie ankiet może być interesującą opcją.

   Ile czasu zajmuje wypełnianie płatnych sondaży przez internet?

   Chociaż w dłuższej perspektywie wypełnianie ankiet przez internet może być nieco monotonne, jest to jednak niewielki wysiłek, który może przynieść korzyści w przyszłości i stać się świetnym sposobem na dorobienie do pensji lub kieszonkowego. Jedną z zalet płatnych ankiet online jest fakt, że możemy je wypełniać o dowolnej godzinie, a ilość czasu, którą poświęcimy na to zajęcie, zależy tylko od nas. Warto podkreślić, że nie musimy nawet wychodzić z domu, aby wypełniać te ankiety. Im więcej czasu poświęcimy, tym większe będą efekty i potencjalne zarobki.

   Czy zarabianie na płatnych ankietach może zastąpić etat?

   Wypełniając płatne ankiety możemy szybko zarobić pieniądze, ale wynagrodzenie nie jest na tyle wysokie, żeby zarabianie na ankietach mogło zastąpić tradycyjny etat.

   Jednak przyczyną nie jest niska stawka za wypełnienie ankiety, lecz ich ogólna liczba. Niestety ilość ankiet jest ograniczona, a nie zawsze spełniamy kryteria, aby wziąć udział w konkretnej ankiecie. Oczywiście ilość ankiet u każdej osoby może być inna, więc jedni będą mieli tych ankiet więcej, a inni mniej, ale nadal jest ich zbyt mało, aby taka praca mogła nam zapewnić utrzymanie. Rejestracja w wielu panelach otworzy nam możliwość wypełniania większej ilości ankiet, ale to i tak nie zagwarantuje wystarczającej ilości.

   Dlatego, jeśli chcesz mieć stabilne źródło dochodu, zazwyczaj bardziej opłaca się poszukać tradycyjnego etatu lub innego sposobu zarabiania online. Zarabianie na ankietach może być jedynie uzupełnieniem twojego dochodu lub sposobem na dodatkowe pieniądze.

   Wypełnianie płatnych ankiet zdalnie a podatek

   Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi w Polsce, powinniśmy rozliczyć się z każdej zarobionej złotówki, toteż ewentualny podatek jest dla wielu osób bardzo istotną sprawą. Co ciekawe, decydując się na zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet online, nie musimy podpisywać żadnej umowy.

   Warto wiedzieć, że panele ankietowe zazwyczaj oferują wynagrodzenie jako nagrodę za udział w konkursie - wtedy panele płacą za nas podatek ryczałtem. Jednak część paneli ankietowych (głównie zagranicznych) rozliczanie zostawia po stronie użytkownika - w takiej sytuacji niestety musimy się rozliczyć samodzielnie. Zrobić to możemy wpisując zarobioną kwotę w rubryce "Inne źródła", znajdującej się w PIT-36.

   A po czym poznać, który panel ankietowy odprowadza za nas podatek, a z których musimy rozliczać się samodzielnie? Odpowiedź często jest w regulaminie danego serwisu, opcjonalnie możemy po prostu wysłać do nich wiadomość z takim pytaniem.

   Wypłata zarobionych pieniędzy online

   Wypłatę możemy zlecić po zgromadzeniu minimum do wypłaty, które różni się w zależności od panelu ankietowego. Jednak istnieją 2 aplikacje, w których nie ma progu wypłat. Wypłatę dostajemy od razu po wypełnieniu każdej ankiety. Te aplikacje to Streetbees i Surveytime.

   Polskie panele ankietowe zazwyczaj umożliwiają wypłaty bezpośrednio na konto bankowe, natomiast problem pojawia się, gdy chcemy wypłacić z paneli zagranicznych. W tym celu warto założyć dodatkowe portfele internetowe, takie jak PayPal. Korzystanie z różnych portfeli internetowych, takich jak PayPal i Skrill, daje nam większe możliwości wypłacania zarobionych pieniędzy online, w tym również z ankiet. Dzięki nim łatwo możemy wypłacić środki z każdego panelu z listy.

   Dlaczego firmy płacą za wypełnianie płatnych ankiet?

   Firmy płacą za wypełnianie płatnych ankiet z kilku powodów:

   • Zbieranie informacji: Płatne ankiety dostarczają firmom cennych danych i informacji na temat swoich klientów lub rynku. Firmy korzystają z tych informacji, aby lepiej zrozumieć preferencje, zachowania i potrzeby konsumentów. Dzięki temu mogą dostosować swoje produkty, usługi i strategie marketingowe, co z kolei przyczynia się do większej skuteczności ich działań.
   • Badanie rynku: Przedsiębiorstwa często używają płatnych ankiet jako narzędzia do badania rynku. Pytania w takich ankietach mogą dotyczyć opinii na temat istniejących lub planowanych produktów, preferencji konsumenckich, trendów rynkowych, satysfakcji z usług, a także innych kwestii związanych z ich działalnością. Te informacje pomagają firmom podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe i doskonalić swoje oferty.
   • Reklama i promocja: Niektóre firmy płacą za wypełnianie ankiet jako sposób na promowanie swoich produktów lub usług. Mogą oferować nagrody, zniżki, kody rabatowe lub inne korzyści, aby zachęcić użytkowników do udziału w ankietach. Działa to jako forma reklamy i pomaga w budowaniu świadomości marki oraz zdobywaniu nowych klientów.
   • Badania opinii publicznej: Niektóre ankiety są realizowane w celu zbadania opinii publicznej na temat konkretnych kwestii społecznych, politycznych lub innych tematów. Firmy, organizacje non-profit lub instytucje rządowe mogą płacić za wypełnianie takich ankiet, aby uzyskać reprezentatywne dane na temat opinii i postaw społeczeństwa.

   Fakty o zarabianiu na wypełnianiu płatnych ankiet

   1. Jeśli w trakcie wypełniania ankiety stwierdzimy, że nie chcemy dalej jej wypełniać, możemy oczywiście przerwać wypełnianie ankiety, wtedy po prostu nie otrzymamy za nią punktów.
   2. Czasami zdarzają się pytania sprawdzające naszą czujność, np. "W celach kontrolnych proszę zaznaczyć odpowiedź (Nie wiem)". Bardzo ważne jest poprawne udzielenie odpowiedzi na takie pytanie, gdyż w razie zaznaczenia innej odpowiedzi zostaniemy wyrzuceni z ankiety. Firmom tworzącym ankiety zależy, by odpowiedzi były jak najbardziej zgodne z prawdą, dlatego czasem robią takie pytania kontrolne.
   3. W niektórych serwisach możemy ponadto zarabiać na zapraszaniu osób do rejestracji za pomocą unikalnego linku, który można udostępnić np. na mojej grupie o zarabianiu, wysłać znajomym itp.
   4. W każdym panelu ankietowym można mieć tylko jedno konto. W przypadku tworzenia multikont możemy dostać bana. Multikonto jest wtedy, gdy na tym samym adresie IP są założone co najmniej 2 konta. Czyli niestety wniosek jest taki, że jeśli mieszka z nami np. rodzeństwo i oni też założyliby konto w danym panelu, to możemy dostać bana…

   Opinie o zarabianiu na wypełnianiu płatnych ankiet

   Wypełnianie płatnych ankiet to świetny sposób na dodatkowy zarobek lub kieszonkowe bez jakiejkolwiek inwestycji. Stawki są całkiem niezłe, chociaż liczba dostępnych ankiet w jednym panelu bywa niewielka. Dlatego najlepiej zarejestrować się na kilku platformach, aby osiągnąć satysfakcjonujące zarobki. Połączenie zarabiania na ankietach z innymi metodami pracy przez internet pozwala osiągnąć całkiem przyzwoity dochód. Warto też zauważyć, że wypełnianie ankiet może być interesującym zajęciem również dla nieletnich, ponieważ wiek wymagany do rejestracji bywa stosunkowo niski.

   Macie jakieś doświadczenia z zarabianiem na ankietach? Dajcie znać w komentarzu.


   Prześlij komentarz

   Nowsza Starsza