Trending

YouGov – opinie, legit czy scam?

Strona główna YouGov

YouGov to międzynarodowy panel ankietowy, ale co ważne - ankiety są w języku polskim. Za wypełnianie ankiet dostajemy punkty, które potem możemy wymienić na kartę podarunkową do Allegro. Niestety jest to jedyna metoda wypłaty, choć serwis Allegro jest na tyle popularny, że raczej każdy skorzysta z takiej karty. Rejestracja jest możliwa po ukończeniu 16 roku życia. Czy warto się tu zarejestrować?

Kliknij tutaj, aby dołączyć do YouGov

{tocify} $title={Spis treści}

Rejestracja

Rejestracja w panelu jest szybka, trzeba odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Po przejściu na stronę i kliknięciu w przycisk „Rozpocznij”, wybieramy język, podajemy rok urodzenia, płeć, kod pocztowy i na koniec adres e-mail. Następnie musimy jedynie wkleić otrzymany na maila kod. Co istotne - nie musimy tutaj wymyślać żadnego hasła do logowania się, ponieważ aby się zalogować do panelu musimy podać jedynie swojego maila, a potem kod, który zostanie nam wysłany właśnie na naszą skrzynkę pocztową. Ponadto za rejestrację na start dostajemy 100 punktów.

Zarabianie w YouGov

Panel YouGov jest naprawdę prosty w obsłudze, więc każdy powinien sobie poradzić z poruszaniem się po nim. Informacje o ilości naszych punktów oraz o ewentualnych nowych ankietach, widoczne są tuż po zalogowaniu. Jeśli w YouGov pojawi się nowa ankieta, to zostaniemy powiadomieni na maila. Nie mniej jednak warto częściej logować się do panelu, bo niekoniecznie za każdym razem ankiety będą przychodziły na maila.

Jeśli chodzi o same ankiety w YouGov, to ankiety są bardzo krótkie, maksymalna długość wypełniania jednej ankiety to 7 minut. Informacja taka jest na stronie głównej panelu. Ankiety w YouGov mają zazwyczaj po 20-30 pytań i zazwyczaj są one proste i zrozumiałe.

Program partnerski

Panel YouGov, tak jak większość paneli ankietowych ma swój program partnerski. Tutaj za każdego zaproszonego przez nas znajomego za pomocą reflinka otrzymamy jednorazowo 200 punktów. Lecz warunek jest taki, że polecony musi wypełnić co najmniej 6 ankiet. Niestety nie ma możliwości sprawdzenia jakich, ani ilu poleconych mamy. Wynagrodzenie za zapraszanie osób wydaje się całkiem wysokie.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna YouGov

Panel YouGov posiada oficjalną aplikację mobilną, zatem możemy wypełniać badania także za pośrednictwem telefonu. Jest to wygodna opcja, ponieważ jeśli chodzi o aplikację na smartfony, to wystarczy, że raz się zalogujemy, a potem już wcale nie będziemy musieli się logować. Można więc często sprawdzać, czy nie ma nowych ankiet, bez konieczności logowania się.  W aplikacji jest opcja wylogowania się, ale nie ma takiej konieczności. Aplikację można pobrać ze Sklepu Play, a także z App Store.

Wypłata z YouGov

Niestety jedyną opcją wymiany punktów na nagrody jest karta podarunkowa do Allegro.  Z pewnością szkoda, że nie ma wypłat ani na konto bankowe, ani na portfel płatniczy PayPal. Jednakże chyba każdy doskonale zna platformę Allegro i wie, jak szeroki wybór produktów ma ten serwis, dlatego i taka metoda wypłaty na pewno będzie dobra. Jeśli natomiast nie zechcemy użyć takiej karty do własnych zakupów, możemy przecież komuś ją odsprzedać. Do wyboru mamy karty o wartości:

  • 100 złotych – za 2500 punktów,
  • 250 złotych – za 5000 punktów.

Jak widać, zdecydowanie korzystniejsze jest przeczekanie, aż osiągniemy minimum 5000 punktów, ale niestety zebranie takiej ilości punktów może trochę zająć. Warto również pamiętać, że czas oczekiwania na kartę może wynieść nawet 4 tygodnie od momentu wymiany punktów, choć czasem jest ona nieco szybciej.

Jak usunąć konto w YouGov

Rzecz jasna w każdej chwili możemy usunąć konto. W tym celu musimy skontaktować się z administracją YouGov z prośbą o usunięcie konta. Warto jednak taką decyzję wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż wiąże się to z utratą wszystkich zgromadzonych punktów, a reaktywacja takiego konta będzie niemożliwa.

Jeśli nie jesteśmy całkiem pewni, możemy skorzystać z opcji „Anuluj subskrypcję”. W ten sposób zachowamy zgromadzone punkty, ale przestaniemy otrzymywać wiadomości od YouGov do czasu ponownej aktywacji. Zrobić to możemy, wchodząc w „Moje konto”, a następnie w „Dane osobowe”. Tam też na samym dole znajdziemy odpowiedni przycisk służący do anulowania subskrypcji.

YouGov – zalety i wady

Zalety:

  • Serwis wypłacalny
  • Dostępna aplikacja mobilna
  • Powiadomienia o nowej ankiecie zazwyczaj przychodzą na maila
  • Program partnerski
  • Bardzo krótkie ankiety (kilka minut)

Wady:

  • Możliwość wypłaty środków jedynie w postaci karty podarunkowej do Allegro

Inne aplikacje do zarabiania pieniędzy

Aplikacje do zarabiania

YouGov to aplikacja, którą niewątpliwie powinniśmy przetestować. Szkoda, że nie ma wypłat na konto ani PayPal, ale dostępnych jest szereg innych aplikacji do zarabiania, z których bez najmniejszego problemu wypłacimy na PayPal bądź konto bankowe.

Najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzyPrześlij komentarz

Nowsza Starsza