Trending

Reflink – co to jest? Jak zdobywać poleconych?

 

Reflink

Różnego rodzaju witryny internetowe czy aplikacje chciałyby jak najszybciej zdobyć popularność, dlatego nieustannie reklamują swoje produkty lub usługi. Oczywiście korzystają z wielu sposobów promowania, a jedną z najskuteczniejszych metod jest tzw. reflink. Czym jest reflink, jak go rozpoznać, gdzie można go rozsyłać i jakie profity możemy z tego czerpać?

{tocify} $title={Spis treści}

Reflink – co to jest?

Reflink (z ang. referral link) to skrót od wyrażenia „link referencyjny”. Reflink to link internetowy, dzięki któremu możemy zapraszać osoby do założenia konta np. w jakiejś grze, serwisie zarobkowym czy sklepie internetowym. Większość serwisów przydzielających użytkownikom unikalny reflink, za pomyślne zaproszenie każdej osoby do ich serwisu odwdzięczają się wynagrodzeniem albo jednorazowym, albo w postaci procentowej przez dłuższy czas, lub nawet dożywotnio. Oczywiście stopień wynagrodzenia i jego forma (jednorazowa lub nawet stała) różni się od serwisów. Zatem z reflinka korzyść mają zarówno serwisy, jak i ich użytkownicy, którzy otrzymują profity za polecanie ich usług czy produktów.

Jak wygląda reflink?

Rozpoznać reflink jest relatywnie łatwo. Nie każdy reflink w budowie wygląda tak samo, choć większość jest zbudowanych podobnie. W nielicznych serwisach można również stworzyć alternatywny reflink. Zwykle reflink jest mniej więcej w takiej postaci: http://adres_strony.pl/x.php?nick_lub_numer , gdzie „nick” to po prostu nick użytkownika polecającego wymyślony podczas rejestracji, a „numer” to unikalne ID użytkownika polecającego, przydzielone przez serwis.

Ile można zarobić dzięki reflinkom?

Na to pytanie odpowiedzieć jest bardzo ciężko, ponieważ jest to uzależnione m.in. od typu serwisu oraz od poziomu i rodzaju wynagrodzenia, ale zarobek może wynosić od kilku do nawet kilkuset złotych. Na wielkość dochodu z poleconych wpływ ma stopień trudności w zwerbowaniu klienta lub osoby do rejestracji. Na najwyższe prowizje możemy liczyć w przypadku promowania programów finansowych, aczkolwiek jest to dosyć trudne. Dlatego też warto może skupić się na reklamowaniu łatwiejszych usług/produktów, a w większej ilości. Jak wspomniałem wyżej, wynagrodzenie może być jednorazowe bądź w postaci procentowej. Jeśli chodzi o premię jednorazową, to możemy liczyć na większą kwotę, ale niestety tylko po pomyślnej rejestracji danego użytkownika czy wykonaniu określonego zadania, np. w przypadku paneli ankietowych – wypełnieniu, dajmy na to, trzech ankiet. Natomiast co do opcji wynagrodzenia w postaci procentowej, to pozwala ona na uzyskanie pewnego przychodu pasywnego, bo wtedy nasze zyski będą stałe (choć niektóre serwisy oferują wynagrodzenie w postaci procentowej tylko przez np. pierwsze 12 miesięcy). Oznacza to, że będziemy zarabiać określony % tego, co zarobi nasz polecony. Większość serwisów posiada jedynie 1 poziom poleconych, ale do wyjątków należy aplikacja WowApp, która jest wyposażona w aż 8 poziomów poleconych! Daje to ogromne możliwości pozyskiwania poleconych, gdyż wystarczy, że trafilibyśmy na poleconego, który byłby świetnym promotorem i nabywałby wiele poleconych, to ci jego poleceni byliby również w naszej sieci poleconych! (Choć rzecz jasna nie w 1 poziomie, a w drugim lub dalszych...).

Co ciekawe, w niektórych serwisach benefity czerpać mogą też poleceni.

Gdzie znaleźć własny reflink?

Nieważne w jakim serwisie, znalezienie reflinka powinno być szybkie i proste. Najczęściej znajdziemy go w zakładkach takich jak: „Zaproś znajomego” czy „Program partnerski”. Niekiedy jest on dostrzegalny od razu po zalogowaniu się.

Gdzie możemy spotkać reflink?

Reflinki możemy spotkać także w różnego rodzaju grach online, w których za zaproszenie kolejnych osób zdobywamy wirtualną walutę. Możemy natknąć się na aplikacje, na których gramy w gry za punkty zamieniane potem na pieniądze.

Jak zdobywać poleconych?

Metod zdobywania poleconych jest naprawdę sporo. Najważniejsze z nich to:

 • rodzina i znajomi. Rodzinę czy znajomych z pewnością najłatwiej jest namówić do zapisu z naszego reflinka. Możemy wnikliwie przedstawić dany program i przybliżyć zasady jego działania,
 • wykorzystanie programów zarobkowych. Strony płacące za oglądanie reklam umożliwiają również ich kupno, dlatego może to być atrakcyjne miejsce do zamieszczenia własnego reflinka. Dzięki temu reklamowany serwis obejrzą inni użytkownicy tam zapisani i możliwe, że się zarejestrują. Ten sposób co prawda pozwala zdobywać poleconych, ale ma pewną niedoskonałość. Niestety wielu użytkowników danego serwisu może mieć już konto w tymże serwisie.
 • strony oferujące wymianę ruchu. Takie serwisy pozwalają oglądać strony innych użytkowników, a w zamian oni oglądają te podane przez nas. Przykładem strony umożliwiającej wymianę ruchu jest EasyHits4U, chociaż efektywność w pozyskiwaniu poleconych jest analogiczna do powyższego sposobu,
 • fora internetowe. Możemy na nich umieścić reflink do sygnatury, ale też utworzyć specjalny wątek o promowanym serwisie. Naturalnie najlepiej, jeśli zrobimy to na forach powiązanych tematycznie, aby nasz wątek nie został przed moderatora przeniesiony do kosza. Jeśli chodzi o dodawanie linku do sygnatury, warto być na takim forum aktywnym (komentować inne tematy), aby możliwie jak najwięcej osób taką sygnaturę widziało,
 • social media. Nie zapominajmy również o sile mediów społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube, Instagram czy TikTok. Social media są świetnym miejscem na promowanie swojego linku polecającego, ponieważ możemy dotrzeć do naprawdę ogromnej liczby osób, a metoda ta jest całkowicie darmowa. Co prawda można np. na Facebooku wykupić jakieś kampanie reklamowe jako firma, ale z doświadczenia wiem, że są one nieskuteczne i szkoda wydawać pieniądze. Możemy dołączyć do wielu grup na FB o tematyce nas interesującej i, jeśli regulamin grupy na to pozwala, zamieszczać tam swój reflink, publikując posty albo komentować posty innych osób, szukających pracy bądź po prostu dodatkowego zarobku. Facebook wydaje się najlepszym portalem społecznościowym do promowania swojego reflinka.
 • blog. Blog jest bardzo dobrym rozwiązaniem i może przynieść naprawdę zadowalające efekty, ale niestety blog nie jest dla każdego, ponieważ wymaga sporej ilości czasu, cierpliwości. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo wybić się w wyszukiwarce, dlatego może to zniechęcać wiele osób.

Jak zdobywać poleconych na Facebooku, w jaki sposób promować swój reflink?

 • Dołącz do grup na Facebooku, najlepiej publicznych i takich, do których codziennie dołącza sporo osób.  Aby sprawdzić, ile osób dziennie przybywa, wystarczy przejść do danej grupy i wejść w zakładkę „Członkowie”. Tam widoczna jest informacja, ile osób dołączyło w ostatnim czasie. Trzeba mieć na uwadze to, że do większości grup można dołączyć, jeśli nasze konto istnieje np. nie krócej jak 3 miesiące. Niekiedy administratorzy grup dokładają jeszcze inne wymagania, takie jak posiadanie zdjęcia profilowego. Poniżej zamieszczam linki do przykładowych grup o zarabianiu w internecie, do których warto dołączyć, ale oczywiście jest wiele innych grup.

Przykładowe grupy na Facebooku:

https://www.facebook.com/groups/754177049407218

https://www.facebook.com/groups/1398244333943435

https://www.facebook.com/groups/193775792580726/

https://www.facebook.com/groups/1755764568010980/

https://www.facebook.com/groups/1540028539574327/

https://www.facebook.com/groups/230261333819275/

https://www.facebook.com/groups/dam.prace.szukam.pracy/

https://www.facebook.com/groups/654458758039650/

https://www.facebook.com/groups/381018519002791/

https://www.facebook.com/groups/PracaBezSzefa/

https://www.facebook.com/groups/851841518554602/

https://www.facebook.com/groups/995656560478126/

https://www.facebook.com/groups/921486247880602/

https://www.facebook.com/groups/zarabianieinternet/

https://www.facebook.com/groups/401862109918110/

https://www.facebook.com/groups/234850393291402/

https://www.facebook.com/groups/784833528922575

 • Jeśli już stałeś się członkiem grup, opublikuj na wybranej grupie post, w którym zawrzesz najważniejsze informacje o reklamowanym serwisie, i nie zapomnij dodać swojego reflinka. W treści posta na początku warto dodać hashtag, dzięki któremu zwiększymy zasięg danego posta. 

Uważam, że obecnie skuteczniejszą opcją jest nie zamieszczanie postów, a komentowanie innych postów na grupach na FB o treści „Szukam pracy”, „Szukam sposobu na zarobek” itp.
  Jak szukać takie posty? Najprościej jest wejść w lupkę i wpisać frazę „Szukam” albo „Szukam pracy”, albo „Szukam sposobu”. Można ponadto zaznaczyć opcję „Najnowsze posty” i inne. Można także wejść w konkretną grupę i tam w lupce wpisać w/w frazy. Wtedy wyświetli się nam cała ściana postów zawierających te frazy. Oczywiście algorytm FB nie jest idealny, i będą się nam też pokazywały posty o treści „Szukam osób do pracy”, takie posty omijajcie.

   Z czasem, jeśli komentowalibyście często takie posty, FB na stronie głównej będzie wyświetlał nam w pierwszej kolejności takie posty, szczególnie takie z dużą ilością komentarzy.

    Wydawałoby się, że komentowanie postów sprzed kilku miesięcy jest absurdalne, ale jeśli nawet stary post ma kilkadziesiąt czy kilkaset komentarzy, to może to przynieść całkiem fajne rezultaty.  A to dlatego, że komentując taki post, FB wyśle powiadomienie, że został opublikowany nowy komentarz do tamtego posta. I część osób, zaciekawiona, może kliknąć i akurat się zarejestrować.

    Podam teraz na przykładzie aplikacji WowApp przykładowy tekst do promowania jako post na grupach:

    „JAK DOROBIĆ DO BUDŻETU DOMOWEGO?

    BEZ INWESTYCJI, BEZ KYC, NIE POSIADAJĄC NAWET 18 LAT!

    LINK: https://www.wowapp.com/w/michaal08

    POLECAM DARMOWĄ APLIKACJĘ NA TELEFON KOMÓRKOWY, KTÓRA POZWALA NA ZARABIANIE PIENIĘDZY DZIĘKI PONIŻSZYM METODOM:

    ✅Testowanie Gier i Aplikacji ze Sklepu Play (otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za pobranie konkretnej aplikacji i wykonanie w niej czynności, jakie określił reklamodawca)
    ✅Oglądanie reklam wideo (otrzymujemy wynagrodzenie za obejrzenie reklamy trwającej od 1 do 35 sekund)
    ✅Wypełnianie Ankiet (otrzymujemy wynagrodzenie za wypełnienie różnorodnych ankiet statystycznych dotyczących np. naszego stylu życia, naszej oceny konkretnej reklamy, nasza ocena danego produktu itp)
    ✅Zapraszanie znajomych (możemy za pomocą specjalnego linku zaprosić do aplikacji znajomych, za co otrzymamy wynagrodzenie)
    ✅Cashback za zakupy w sieci (robiąc zakupy online i wchodząc w konkretny sklep z poziomu aplikacji, robiąc zakupy, jak zawsze dodatkowo w aplikacji otrzymasz CashBack)
    ✅UBI - Dochód podstawowy (korzystający z aplikacji aktywni użytkownicy codziennie otrzymują niewielką cześć zysków, jakie wygenerowała aplikacja - zysków z reklam itp.)
    To nie praca na etacie, a sposób na dorobienie sobie do domowego budżetu.
    Sprawdź, to całkowicie DARMOWE: https://www.wowapp.com/w/michaal08”

    A poniżej podam przykładową treść komentarza promującego aplikację WowApp:

    „Witam,

    Polecam aplikację, która jest całkowicie DARMOWA

    i pozwala na zarabianie pieniędzy dzięki poniższym metodom:

    - Testowanie Gier i Aplikacji ze Sklepu Play

    - Oglądanie reklam wideo

    - Wypełnianie Ankiet

    - Zapraszanie znajomych

    - Cashback za zakupy w sieci (allegro, pyszne, booking, shopee i tysiące innych znanych sklepów/usług)

    - program płaci też za samo używanie (symboliczne kwoty), więc im więcej piszesz tu ze znajomymi, tym więcej zarabiasz.

    To nie praca na etacie, a sposób na dorobienie sobie do domowego budżetu. Oto link:

    https://www.wowapp.com/w/michaal08

    Kliknij dołącz do Forsa z internetu, zarejestruj się, po czym pobierz aplikacje.

    Jeśli masz jakieś pytania, napisz, a pomogę.”

    Teksty te możesz wykorzystywać do promowania przeróżnych stron lub aplikacji, to były jedynie przykładowe teksty. Jeśli komentujesz post, w którym jest napisane, że ktoś szuka pracy stacjonarnej, to zadbaj o to, by autor posta i inni nie uznali Cię za jakiegoś bota. Chodzi o to, by w takiej sytuacji treść komentarza wyglądała naturalnie i pasowała do treści danego posta. Czyli wtedy możesz dodać we wstępie: „Witam, a może coś online”. Jeśli natomiast ktoś wyklucza możliwość pracy zdalnej, to nie proponuj tej osobie żadnej aplikacji ani strony zarobkowej. Jeśli decydujesz się na zamieszczanie postów, to warto, abyś dodał do posta jakąś grafikę, tak aby Twój post bardziej absorbował wzrok i zachęcał do jego przeczytania. Lepiej nie komentować więcej niż kilkanaście razy na godzinę, bo można otrzymać bana od FB. Pierwszy ban jest krótki, ale już trzeci ban skutkuje ponad 24h blokady. 

    • Wrócę jeszcze do kwestii publikowania postów. Kluczem jest powtarzanie tej czynności codziennie przez minimum 7 dni. Jest to konieczne, ponieważ Faceebok bardzo mocno obcina zasięgi postów i tylko niewielka część dodanych postów dociera do większej ilości użytkowników. Regularność i systematyczność przynosi najlepsze efekty, czego sam jestem dobrym przykładem.

    Opinie

    Reflinki w dzisiejszych czasach to bardzo dobry sposób przede wszystkim na rozpowszechnienie danego serwisu. Zdarza się jednak, że nie są one stosowane we właściwy sposób. Za przykład weźmy, że osoba zarejestruje się z własnego linku i wykona jakieś czynności, żeby otrzymać dodatkową premię. Czasem w tym celu takie osoby zmieniają swoje IP, by uchronić się przed złapaniem blokady konta.

    Czy macie jakieś doświadczenia związane z promowaniem czegoś za pomocą reflinka? Dajcie znać w komentarzu.

      Prześlij komentarz

      Nowsza Starsza