Trending

Opinie.pl – opinie o panelu, czy wypłaca?

Strona główna panelu Opinie.plOpinie.pl jest ogólnopolskim panelem ankietowym, gdzie użytkownicy mają możliwość wypełniania ankiet za nagrody pieniężne i inne. Właścicielem serwisu jest IQS Online i jest aktywny już od 2007 roku. Założyć w nim konto mogą osoby, które ukończyły 16 lat. Nie ma żadnych specyficznych weryfikacji tożsamości, jak wysłanie zdjęcia dokumentu tożsamości. Co warto wiedzieć o panelu i czy warto mieć tam konto? 

Puknij tutaj i dołącz do Opinie.pl

{tocify} $title={Spis treści}

Rejestracja w Opinie.pl

Jeśli chodzi o rejestrację w panelu Opinie.pl, to już na samym początku dostajemy pytania dotyczące płci, roku urodzenia, miejsca zamieszkania itp. Jest to taka pierwsza ankieta profilowa. Kolejnym krokiem jest akceptacja regulaminu, a dopiero wtedy podajemy takie informacje jak nazwa użytkownika, adres e-mail i hasło. W tym panelu wygląda to nieco inaczej niż w zdecydowanej większości paneli, gdzie wymagane jest wyłącznie podanie maila i hasła, a ewentualne pytania dotyczące profilu dostępne są już po rejestracji. Jednakże tych odpowiedzi i tak musielibyśmy udzielić, aby otrzymywać odpowiednio dopasowane ankiety, dlatego nie robi to praktycznie różnicy. W przeciwnym razie spora ilość odrzuceń (z powodu niedopasowania profilu) mogłaby wręcz zniechęcić do zarabiania na wypełnianiu ankiet online.

Opinie.pl – jak wypełniać ankiety?

Ankiety w Opinie.pl

Rejestrując się w Opinie.pl, otrzymujemy gratisowo 200 pkt na start. Dodatkowo, jeśli wypełnimy wszystkie ankiety profilowe, to zostaniemy nagrodzeni jednorazowo 400 punktami. Aby uzupełnić swój profil, należy kliknąć w przycisk "Zaktualizuj profil". Warto pamiętać, że co jakiś czas (zazwyczaj kilka miesięcy) jesteśmy zmuszeni zaktualizować swój profil, bo nasze dane stają się nieważne, tzn. system nie bierze ich pod uwagę przy wysyłaniu zaproszeń do ankiet. Oznacza to, że jeśli nasza aktualność profilu nie wynosi 100%, to musimy zaktualizować nasze dane. Jeśli nie chcemy zmieniać naszych danych, to po prostu wystarczy przeklikać (potwierdzić) i znów będziemy mieli w 100% aktualny profil. Główną opcją zarabiania w panelu opinie.pl jest oczywiście wypełnianie ankiet, a informację o ich dostępności znajdziemy pod zakładką „Twoje ankiety”. Chcąc wypełnić ankietę, wystarczy, że klikniemy w przycisk "zobacz zaproszenie", a zostaniemy przekierowani do docelowej ankiety. Panel Opinie.pl zazwyczaj wysyła również powiadomienia na podanego maila, jeśli pojawiła się nowa ankieta. Po kliknięciu w ankietę  poznamy jej tematykę, ilość punktów możliwych do zdobycia oraz w przybliżeniu czas potrzebny na wypełnienie danej ankiety.

System poleconych

W panelu tym nie brakuje opcji zapraszania znajomych do dołączenia do Opinie.pl. Każdy użytkownik ma przydzielony własny reflink, który może udostępniać w różnych miejscach. Właśnie w taki sposób możemy znacznie zwiększyć nasze zarobki. Od każdej zaproszonej przez nas osoby będziemy zarabiać 20% jego zdobytych punktów, ale niestety tylko przez pierwsze 12 miesięcy od momentu zdobycia poleconego. Warto również zauważyć, że w panelu IQS mamy „ranking top 10 zapraszających”, czyli 10 osób, które w danym kwartale zaprosiły najwięcej osób do panelu opinie.pl. Osoby znajdujące się w tym rankingu otrzymują od serwisu dodatkowe nagrody rzeczowe o wartości ok. 200 zł.

W serwisie Opinie.pl oprócz tradycyjnego wypełniania ankiet możemy zarabiać na kilka innych sposobów:

  • wywiady telefoniczne,
  • wideorozmowy (netView),
  • testowanie produktów,
  • wypełnianie dzienniczków online i udział w forach dyskusyjnych.

Za te 4 dodatkowe metody zarabiania otrzymamy większą ilość punktów, ale też wymagają większego zaangażowania. Aby brać udział w tego typu badaniach, musimy najpierw wyrazić odpowiednią zgodę, którą znajdziemy w profilu pod pozycją „Badania”.

Konkursy w Opinie.pl

Panel Opinie.pl oferuje ponadto różnego rodzaju konkursy, w których możemy wygrać bardzo ciekawe nagrody rzeczowe np. okulary VR (Virtual Reality). Przeważnie wystarczy, że odpowiemy na pytanie bądź przygotujemy pracę graficzną na podany temat. Od czasu do czasu pojawiają się takie konkursy, w których trzeba przesłać zdjęcia na jakiś temat. Najciekawsze zdjęcie zostanie nagrodzone. Informacje o owych konkursach znajdziemy pod zakładką „Twoje wiadomości”. Jeśli chodzi o konkurencję, to nie przypominam sobie innego panelu, w którym byłyby takie konkursy jak w Opinie.pl.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Opinie.pl

Panel Opinie.pl posiada też aplikację na telefon, którą można pobrać ze Sklepu Play. Jak wiemy, dziś przy smartfonie jesteśmy bardzo często, nie musimy zatem włączać specjalnie komputera czy laptopa, aby móc wypełnić ankietę. Plusem posiadania aplikacji na telefon jest to, że otwierając aplikację, nie musimy się logować do swojego konta, ponadto na telefonie otrzymujemy powiadomienia o nowej ankiecie, a jak wiadomo, nie każdy co chwilę sprawdza swoją pocztę mailową. Co do samej aplikacji, to nie ma się do czego przyczepić, raczej wszystko jest w porządku.

Opinie.pl – podatek

Tutaj mam dobrą wiadomość – panel Opinie.pl deklaruje, że wypłaty są na zasadzie nagrody za udział w konkursie (wypełnianiu ankiet online, polecaniu innym), i to on płaci za nas podatki, w formie ryczałtu. Członkowie panelu są zatem zwolnieni z podatku, a więc dochodów z Opinie.pl nie musimy brać pod uwagę np. przy sumowaniu dochodów w celu sprawdzenia, czy przekroczyliśmy kwotę wolną od podatku, czy też nie.

Ale czym właściwie jest zryczałtowana płatność podatku?

Zryczałtowana płatność podatku to po prostu płacenie podatków w jednej dużej płatności, zamiast dokonywania mniejszych płatności w ciągu roku. Może to być korzystne, jeśli masz pieniądze, które możesz zapłacić za jednym razem i nie chcesz się martwić o regularne płacenie podatków.

Płacenie podatków ryczałtem ma jednak pewne wady. Na przykład, jeśli jesteś winien dużą sumę pieniędzy w podatkach, może być lepiej, jeśli z czasem będziesz dokonywać mniejszych płatności, tak aby nie musieć wydawać dużej sumy pieniędzy na raz.

Ostatecznie to, czy zryczałtowana płatność podatku jest dla Ciebie odpowiednia, zależy od Twoich indywidualnych okoliczności.

Wypłata z panelu Opinie.pl

W serwisie Opinie.pl zdobywamy punkty, które następnie przeliczane są na złotówki (10000 pkt = 50 zł). Obecnie najpopularniejsza opcja nagrody to wypłata na konto bankowe.  Realizowane są do 15 dnia kolejnego miesiąca od momentu zlecenia lub do 4 dni w przypadku przelewu na konto bankowe. Poza wypłatą pieniędzy na konto punkty możemy wymienić również na (w nawiasie wymagana ilość punktów):

  • doładowanie telefonu (4000),
  • kartę podarunkową do Zalando (5000),
  • bidon (8000).
  • kubek termiczny (9000).
Warto jeszcze zwrócić uwagę, że zdobyte punkty możemy przeznaczyć na cele charytatywne i przelać bezpośrednio na konto wybranej fundacji. Wszystkie wymagają uzbierania przynajmniej 5000 punktów, a wesprzeć możemy:

Fundację Pomocna Ręka (5000),
Fundację TV Puls pod Dębem (5000),
Straż dla Zwierząt w Polsce (5000).

Jak usunąć konto w Opinie.pl?

Jeśli z jakiegoś powodu zdecydujemy się zrezygnować z dalszego wypełniania ankiet, konto w Opinie.pl możemy usunąć powiadamiając organizatora - w tym celu klikamy w przycisk „zgłoś problem” lub kierując wiadomość bezpośrednio na adres e-mail: ankiety@opinie.pl.
Taką decyzję warto wcześniej dobrze przemyśleć, ponieważ usunięcie konta wiąże się z utratą wszystkich zarobków oraz rezygnacją z udziału w konkursach i programach lojalnościowych bez możliwości ich odzyskania.

Inne aplikacje do zarabiania pieniędzy

Aplikacje do zarabiania

Aplikacji do zarabiania jest co niemiara, natomiast aplikacja mobilna panelu Opinie.pl jest bardzo intuicyjna, ułatwia wypełnianie ankiet na telefonie. Sprawdź inne apki do zarabiania, klikając poniższy przycisk.

Najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzy

Opinie o panelu Opinie.pl

Panel Opinie.pl jest na pewno jednym z lepszych paneli ankietowych, zaproszenia do ankiet u większości osób są regularnie i często, ponadto serwis od czasu do czasu organizuje różne konkursy dla panelistów. Dodatkowo ankiety można wypełniać z powodzeniem na smartfonie w aplikacji Opinie.pl. Panel jest w pełni wypłacalny, w internecie jest wiele dowodów wypłat.

Macie jakieś uwagi odnośnie tego serwisu? Czy jesteście zadowoleni z tego panelu? Dajcie znać, komentując ten post poniżej.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza