Trending

Moneyo.pl – opinie

 

Logo serwisu Moneyo.pl

Moneyo.pl jest polskim serwisem, w którym możemy zarabiać, wypełniając ankiety. Strona Moneyo współpracuje z firmą CINT - międzynarodowym liderem wśród firm badawczych, która jest pewna pod względem wypłacalności. CINT pozwala dużym firmom przeprowadzać badania rynku poprzez zlecanie ankiet użytkownikom. Aby założyć konto w serwisie, wystarczy mieć ukończone 16 lat.

Moneyo – najważniejsze informacje

Adres strony głównej: https://www.moneyo.pl/

Język: polski

Kto może się zarejestrować?  Każdy, kto ma nie mniej niż 16 lat. Aczkolwiek weryfikacji tożsamości nie ma.

Program partnerski: Brak

Metody wypłat: PayPal, GCodes

Minimum do wypłaty: PayPal – 40 zł, GCodes – 30 zł

{tocify} $title={Spis treści}

Puknij tutaj, aby dołączyć do Moneyo

Rejestracja w panelu

Chcąc stać się członkiem panelu Moneyo musimy się oczywiście zarejestrować. Zrobić to można, klikając w powyższy przycisk. Panel przy rejestracji wymaga podania maila, hasła, daty urodzenia oraz kodu pocztowego. 

Zarabianie w Moneyo

Po pomyślnym utworzeniu konta w serwisie przechodzimy do zakładki "Profil". W niej musimy wypełnić takie bloki tematyczne, których jest 15. Są to takie ankiety profilowe, których wypełnienie jest niezbędne, żeby dostawać zaproszenia do ankiet. Po prawej stronie mamy możliwość edytowania pozostałych ustawień naszego konta. Jeśli wypełniliśmy wszystkie ankiety profilowe, pozostaje nam czekać na ankiety. 
Co istotne w panelu Moneyo - tutaj niestety musimy sami zaglądać do panelu, czy nie ma nowych ankiet, gdyż bardzo rzadko przychodzą powiadomienia na maila o ankiecie. Niestety również, ankiety znikają bardzo szybko, więc logując się rzadko, może się tak zdarzyć, że przegapimy kilka ankiet. Aby sprawdzić, czy są dostępne jakieś ankiety, wystarczy, że będziemy w zakładce "Ankiety". Zauważyłem, że nawet nie musimy odświeżać karty, w której jesteśmy zalogowani do swojego konta i jesteśmy w zakładce "Ankiety". Jeśli będzie dostępna nowa ankieta, pojawi się od razu właśnie w tej zakładce. Jeśli przykładowo korzystamy z jakiejś przeglądarki i mamy otwartych wiele kart, warto mieć otwartą kartę z panelem Moneyo i będąc jednocześnie w zakładce "Ankiety" i co kilkanaście minut po prostu przejść na tą kartę i zobaczyć, czy nie ma nowej ankiety. Jeśli chodzi już o same ankiety, to ich długość jest różna, zdarzają się bardzo krótkie ankiety (ok. 5 min), a są i takie po kilkadziesiąt minut. 

Program partnerski

Niestety, panel Moneyo nie posiada programu partnerskiego, a więc nie ma opcji zarabiania na zapraszaniu znajomych. 

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna OpinionAPP

Ankiety można wypełniać również w specjalnej aplikacji na telefony, która nazywa się OpinionAPP. Logując się tam musimy podać oczywiście takiego samego maila, jak do naszego konta w Moneyo. Aplikację można pobrać niestety jedynie ze Sklepu Play, bowiem nie ma aplikacji na system iOS. Osobiście korzystałem nieraz z tej aplikacji i raczej było z nią w porządku, chociaż czasem jakaś ankieta nie chciała mi się otworzyć.

Wypłata z Moneyo – czy płaci?

Tak, panel Moneyo jest wypłacalny. Panel Moneyo daje dwie możliwości wypłaty – przelew na portfel PayPal oraz karta GCodes. Minimum do wypłaty na PayPal to 40 zł, a na kartę GCodes - 30 zł. Mnie osobiście udało się zarobić 80 zł w niewiele ponad 2 miesiące, tak więc wychodzi, że 40 zł zarobiłem w miesiąc. Jednakże często sprawdzałem, czy są nowe ankiety, dlatego sporo ankiet udało mi się wypełnić. Jeśli ktoś będzie sprawdzał panel np. tylko raz dziennie lub rzadziej – to niestety uzbieranie na wypłatę zajmie mu o wiele więcej czasu. 

Mój najnowszy dowód wypłaty – 39,20 zł na PayPal (czas oczekiwania na wypłatę – 1 dzień roboczy)

Dowód wypłaty z Moneyo.pl

Moneyo – zalety i wady

Zalety:

 • rejestracja możliwa już od 16 roku życia
 • panel wypłacalny
 • możliwość wypłaty na PayPal
 • szybki czas realizacji wypłaty
 • dostępna aplikacja mobilna
 • panel współpracuje z zaufaną firmą CINT AB
 • brak specyficznych weryfikacji tożsamości
 • wgląd do historii wypełnionych ankiet

Wady:

 • ankiety szybko znikają
 • rzadko przychodzą powiadomienia na maila o ankiecie
 • brak programu partnerskiego
 • brak możliwości wypłaty środków bezpośrednio na konto bankowe
 • możliwe potrącenie części środków z konta panelu w przypadku zbyt szybkiego wypełnienia ankiety, choć zdarza się to bardzo rzadko (panel w ten sposób chce "zabezpieczyć się" przed osobami, które nie czytają pytań i zaznaczają bez namysłu, co skutkuje słabą jakością badania)
 • dla osób rzadko logujących się długie zbieranie na wypłatę

Moneyo – jak usunąć konto?

Oczywiście, jeśli panel nie spełni naszych oczekiwań, możemy zawsze usunąć swoje konto. Zrobić to można, logując się do serwisu i przechodząc do zakładki "Profil". Tam poniżej jest opcja zamknięcia swojego konta. Warto jednak pamiętać, że taka decyzja jest nieodwracalna i będzie skutkowała usunięciem naszych zarobków oraz danych.

Inne aplikacje do zarabiania pieniędzy

Aplikacje do zarabiania

Moneyo.pl nie jest jakoś szczególnie popularną aplikacją, dlatego warto mieć garstkę innych apek, które pozwolą nam trochę dorobić do pensji.

Najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzy

Moneyo – opinie

Serwis Moneyo może okazać się całkiem dobrym panelem dla osób często, regularnie odwiedzających panel i zakładkę "Ankiety". Sporym minusem jest to, że ankiety szybko znikają i rzadko kiedy dostajemy maila z powiadomieniem o dostępnej ankiecie. Nie ma też programu partnerskiego. W moim przypadku średnio co 2 miesiące wypłacam 40 zł z tego panelu. W internecie zdania na temat tego panelu są podzielone. Myślę, że warto spróbować swoich sił w tym panelu.

Macie jakieś wspomnienia z panelem Moneyo? Napiszcie opinię w komentarzu.

11 Komentarze

 1. To moneyo to oszustwo, zarobiłem ponad 40zl, odebrałem pieniądze na konto PayPal,a pieniądze od 3 dni nie mam na koncie PayPal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekałem tydzień, zamiast 40, przyszło 39,20. Ale i tak oceniam pozytywnie, w przeciwieństwie do Ysense, gdzie jak uzbierałem pieniądze na graniu Animal Kingdom to zablokowali mi konto

   Usuń
  2. Te odjęte 80 groszy to zapewne prowizja

   Usuń
 2. Mała dostępność ankiet, ale można spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 3. ankiet mało ale wyplaca można dorobić zawsze coś

  OdpowiedzUsuń
 4. można dorobić parę złotych

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety wiele ankiet "wypada" już po zaczęciu ich wypełniania. Po kilku pytaniach nagle jest komunikat że szukamy kogoś o innym profilu. Trochę to ściema.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja przez dosłownie kilka dni zebrałem 40 zł do wypłacenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ile trzeba czekać na przelew? Ja już ponad tydzień temu zgłosiłem wypłatę 40zł i nadal nic nie mam. Uzbierałem taką kwotę w 1,5 miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zarejestrowałam się w grudniu 2022, na wypłatę zebrałam dopiero w ostatni piątek, 27.10.2023. Akurat trafiła mi się ankieta za 4 zł i uzbierałam równo 40 zł. Wybrałam wypłatę na paypal i też mi przyszło 39,20. Co lepsze, wypłatę zrobiłam jakoś późno po południu w piątek, bo wtedy też zrobiłam ankietę, a w sobotę wieczorem miałam już środki na koncie paypal. Zbieranie jak widać zajęło mi prawie rok, ale miałam czas, że odpuściłam tę stronę, bo nie miałam do niej cierpliwości. Ankiety często jakieś były, natomiast ze znacznej większości mnie wywołało, co mocno mnie zniechęciło do dalszego wchodzenia, ale po jakimś czasie uznałam, że spróbuję jeszcze raz i może uda się dociągnąć do wypłaty, bo szkoda mi było porzucać te kilkanaście już uzbieranych zł. Było ciężko, ale się udało chociaż raz zrobić wypłatę i jak doszła, to od razu usunęłam konto, bo trochę to niewarte zachodu niestety. Są lepsze panele.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza