Moneyo.pl - opinie

 

Moneyo.pl jest polskim serwisem, w którym możemy zarabiać wypełniając ankiety. Strona Moneyo współpracuje z firmą CINT - międzynarodowym liderem wśród firm badawczych, która jest pewna pod względem wypłacalności. CINT pozwala dużym firmom przeprowadzać badania rynku poprzez zlecanie ankiet użytkownikom. Aby założyć konto w serwisie wystarczy mieć ukończone 16 lat.


Moneyo - najważniejsze informacje


Adres strony głównej: https://www.moneyo.pl/

Język: polski

Kto może się zarejestrować?  Każdy, kto ma nie mniej niż 16 lat. Aczkolwiek weryfikacji tożsamości nie ma.

Program partnerski: Brak

Metody wypłat: PayPal, GCodes

Minimum do wypłaty: PayPal - 40 zł, GCodes - 30 zł
Rejestracja w panelu 

Chcąc stać się członkiem panelu Moneyo musimy się oczywiście zarejestrować. Zrobić to można klikając w powyższy przycisk. Panel przy rejestracji wymaga podania maila, hasła, daty urodzenia oraz kodu pocztowego. 


Zarabianie w Moneyo

Po pomyślnym utworzeniu konta w serwisie przechodzimy do zakładki "Profil". W niej musimy wypełnić takie bloki tematyczne, których jest 15. Są to takie ankiety profilowe, których wypełnienie jest niezbędne, żeby dostawać zaproszenia do ankiet. Po prawej stronie mamy możliwość edytowania pozostałych ustawień naszego konta. Jeśli wypełniliśmy wszystkie ankiety profilowe, pozostaje nam czekać na ankiety. 
Co istotne w panelu Moneyo - tutaj niestety musimy sami zaglądać do panelu, czy nie ma nowych ankiet, gdyż bardzo rzadko przychodzą powiadomienia na maila o ankiecie. Niestety również, ankiety znikają bardzo szybko, więc logując się rzadko może się tak zdarzyć, że przegapimy kilka ankiet. Aby sprawdzić, czy są dostępne jakieś ankiety wystarczy, że będziemy w zakładce "Ankiety". Zauważyłem, że nawet nie musimy odświeżać karty, w której jesteśmy zalogowani do swojego konta i jesteśmy w zakładce "Ankiety". Jeśli będzie dostępna nowa ankieta, pojawi się od razu właśnie w tej zakładce. Jeśli przykładowo korzystamy z jakiejś przeglądarki i mamy otwartych wiele kart, warto mieć otwartą kartę z panelem Moneyo i będąc jednocześnie w zakładce "Ankiety" i co kilkanaście minut po prostu przejść na tą kartę i zobaczyć, czy nie ma nowej ankiety. Jeśli chodzi juz o same ankiety, to ich długość jest różna, zdarzają się bardzo krótkie ankiety (ok. 5 min), a są i takie po kilkadziesiąt minut. 


Program partnerski

Niestety, panel Moneyo nie posiada programu partnerskiego, a więc nie ma opcji zarabiania na zapraszaniu znajomych. 


Aplikacja mobilna


Ankiety można wypełniać również w specjalnej aplikacji na telefony, która nazywa się OpinionAPP. Logując się tam musimy podać oczywiście takiego samego maila, jak do naszego konta w Moneyo. Aplikację można pobrać niestety jedynie ze Sklepu Play, bowiem nie ma aplikacji na system iOS. Osobiście korzystałem nieraz z tej aplikacji i raczej było z nią w porządku, chociaż czasem jakaś ankieta nie chciała mi się otworzyć.


Wypłata z Moneyo - czy płaci?

Tak, panel Moneyo jest wypłacalny. Panel Moneyo daje dwie możliwości wypłaty - przelew na portfel PayPal oraz karta GCodes. Minimum do wypłaty na PayPal to 40 zł, a na kartę GCodes - 30 zł. Mnie osobiście udało się zarobić 80 zł w niewiele ponad 2 miesiące, tak więc wychodzi, że 40 zł zarobiłem w miesiąc. Jednakże często sprawdzałem, czy są nowe ankiety, dlatego sporo ankiet udało mi się wypełnić. Jeśli ktoś będzie sprawdzał panel np. tylko raz dziennie lub rzadziej - to niestety uzbieranie na wypłatę zajmie mu o wiele więcej czasu. 


Mój najnowszy dowód wypłaty - 40 zł na PayPal (czas oczekiwania na wypłatę - 1 dzień roboczy)Moneyo - zalety i wady

Zalety:

 • rejestracja możliwa już od 16 roku życia
 • panel wypłacalny
 • możliwość wypłaty na PayPal
 • szybki czas realizacji wypłaty
 • dostępna aplikacja mobilna
 • panel współpracuje z zaufaną firmą CINT AB
 • brak specyficznych weryfikacji tożsamości
 • wgląd do historii wypełnionych ankiet

Wady:

 • ankiety szybko znikają
 • rzadko przychodzą powiadomienia na maila o ankiecie
 • brak programu partnerskiego
 • dla osób rzadko logujących się długie zbieranie na wypłatę

Moneyo - jak usunąć konto?

Oczywiście, jeśli panel nie spełni naszych oczekiwań możemy zawsze usunąć swoje konto. Zrobić to można logując się do serwisu i przechodząc do zakładki "Profil". Tam poniżej jest opcja zamknięcia swojego konta. Warto jednak pamiętać, że taka decyzja jest nieodwracalna i będzie skutkowała usunięciem naszych zarobków oraz danych.

Moneyo - opinie

Serwis Moneyo może okazać się całkiem dobrym panelem dla osób często, regularnie odwiedzających panel i zakładkę "Ankiety". Sporym minusem jest to, że ankiety szybko znikają i rzadko kiedy dostajemy maila z powiadomieniem o dostępnej ankiecie. Nie ma też programu partnerskiego. W internecie zdania na temat tego panelu są podzielone. Myślę, że warto spróbować swoich sił w tym panelu.

Macie jakieś wspomnienia z panelem Moneyo? Napiszcie opinię w komentarzu.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza