Trending

Marketagent – opinie i opis panelu ankietowego

 

Logo Marketagent

Marketagent – co to jest?

Marketagent jest jednym z najdłużej istniejących paneli ankietowych, gdyż powstał w 2001 roku. Do panelu dziennie dołącza średnio 2000 nowych użytkowników z 80 krajów, zatem jest to panel interkontynentalny, ale strona jest także w języku polskim. W popularnym serwisie Trustpilot Marketagent legitymuje się bardzo dobrymi opiniami, średnia ocen jest powyżej 4 gwiazdek na 5 możliwych. Jak zarabiać i co należałoby wiedzieć o tym panelu badawczym?

{tocify} $title={Spis treści}

Rejestracja w panelu Marketagent

Naciśnij tu, aby już teraz dołączyć do Marketagent

To, co jest na początek nadrzędne to rejestracja. Tak jak wspomniałem, strona jest w języku polskim, ale zdarzają się nieliczne błędy w tłumaczeniu, dlatego warto zwrócić na to uwagę i kierować się własnym rozumem. Nie są to jednak na tyle pokaźne niedociągnięcia, by utrudniały rejestrację czy poruszanie się po stronie. W formularzu rejestracyjnym musimy podać swoją płeć, imię i nazwisko, adres e-mail, hasło, nasz kraj oraz datę urodzenia, i zatwierdzić fajką ich warunki. Opcjonalnie możemy dołączyć do panelu poprzez konto Google, Facebooka lub Apple. Członkostwo w panelu jest oczywiście całkowicie dobrowolne i darmowe. Po wypełnieniu formularza otrzymamy maila z linkiem potwierdzającym naszego maila i musimy w niego kliknąć, aby nasze konto zostało aktywowane.

Kto może się zarejestrować?

Zarejestrować się i zarabiać w Marketagent mogą osoby, które ukończyły 14 lat. Tak więc może to być atrakcyjna praca dla osób poniżej 18 roku życia, choć nie zarobimy tu milionów.

Jak zarabiać w Marketagent?

Na sam start otrzymujemy 1,5 euro w bonusie za rejestrację, co przyspiesza osiągnięcie minimum do wypłaty. 

Marketagent – metody zarabiania

 1. Wypełnianie ankiet – od 10 do 250 pkt za pojedynczą ankietę
 2. Aktualizacja danych osobowych (raz na rok) – 50 punktów
 3. Uzupełnienie informacji profilowych 
 4. Zapraszanie znajomych – jednorazowo 50 punktów za każdą osobę

Po założeniu konta powinniśmy dodatkowo uzupełnić właściwie nasz profil, żeby kwestionariusze były lepiej dostosowane do nas i abyśmy częściej dostawali zaproszenia do ankiet. Co warte zaznaczenia, Marketagent regularnie przyznaje też punkty za samo rozszerzenie informacji o profilu, co raczej nie zdarza się często w panelach badawczych. Co pewien czas na stronie głównej, w miejscu, gdzie wyświetlają się ankiety, będzie nam się pojawiał komunikat o możliwości rozszerzenia profilu. Co oczywiste, zawsze możemy po prostu przejść, będąc na stronie głównej, do zakładki „Rozszerzenie profilu” i to sprawdzić.

Ankiety umiejscowione są w zakładce „Aktualne informacje”, w podzakładce „Aktualne ankiety”. Do panelu zaglądać powinniśmy raczej często, ponieważ powiadomienia o ankietach na maila przychodzą stosunkowo rzadko. Wynagrodzenie za pojedynczy kwestionariusz mieści się w widełkach 10-250 punktów. 10 punktów jest równe 0,10 euro. Muszę przyznać, że osobiście ankiet otrzymuję naprawdę sporo. Jednakże wcale nie jest tak kolorowo, bo nie przekłada się to na szybkie zarabianie. Niestety rzadko kiedy udaje mi się zakwalifikować do badania, a punktów pocieszenia również nie ma. Tak jak w wielu innych panelach badawczych przyczyną wyrzucenia z ankiety jest po prostu niedopasowanie naszego profilu do potrzeb danego badania. Drugą przyczyną tego, że przytrafiła nam się dyskwalifikacja z ankiety, jest niski limit uczestników badania. Panel Marketagent jest międzynarodowym panelem, dlatego uczestnikami ankiet są osoby z niemal każdego zakątka świata. Może się tak zdarzyć, że wchodzimy w daną ankietę, czekamy, aż przekieruje nas do odpowiedniej firmy zlecającej ankiety, a akurat w tym momencie został osiągnięty limit uczestników badania, więc zostaliśmy wyrzuceni z ankiety. Może być to deprymujące, ale to niestety już tradycja rotatorów ankiet.

Ankiety w Marketagent

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna

Minusem panelu Marketagent jest to, że jeśli jesteśmy zalogowani w panelu w przeglądarce, to po relatywnie krótkim czasie nieaktywności na stronie zostaniemy wylogowani. Posiadając aplikację mobilną Marketagent, która jest dostępna w wersji na iOS i Androida, zazwyczaj będziemy logowani automatycznie, o ile „zapamiętamy hasło”. Aplikacja daje więc wygodę, dzięki niej możemy często i szybko sprawdzić dostępność ankiet. Warto dodać, że tylko w aplikacji są dostępne codzienne sondaże, za które codziennie możemy otrzymać 10 punktów. W tych sondażach nie ma pytań kwalifikacyjnych, tak więc każdy może je codziennie wypełnić. Są one krótkie, dotyczą zwykle opinii o danej marce. Co ciekawe, sami możemy tworzyć takie mini ankiety.

Program partnerski

Choć potencjał polecania w Marketagent na kolana nie powala, to mimo wszystko dobrze, że w ogóle jest możliwość czerpania benefitów z zapraszania osób do panelu, i warto się tym zainteresować. Otrzymamy jednorazowo 50 punktów za zaproszenie każdej osoby do serwisu, czyli ok. 2,30 zł. Warunek jest taki, że polecony musi wypełnić pierwszą ankietę. Zapraszanie polega standardowo na udostępnianiu swojego reflinku. Możemy to zrobić po prostu poprzez kliknięcie przycisku „Skopiuj odnośnik”, ewentualnie możemy wybrać opcję wysłania reflinku przez maila bądź Facebooka.

Ile można zarobić w Marketagent?

Panel Marketagent wydaje się być gorszym panelem z powodu częstych odrzuceń z ankiet, aczkolwiek nie skreślałbym tego panelu, choćby dlatego, że codziennie jest gwarantowane 10 pkt do zdobycia za wypełnienie krótkich sondaży, co miesięcznie dałoby zarobek w wysokości ponad 13 złotych. Jeśli raz na jakiś czas uda nam się wypełnić ankietę, to miesięcznie może nam się udać zarobić kilkadziesiąt zł. Gdybym miał określić, czy możemy liczyć na zarobek oscylujący w granicach 20 złotych, czy 100 złotych, to na pewno powiedziałbym, że tej dolnej granicy.

Wypłata z Marketagent – czy płaci?

Jak dotąd nie uzbierałem na minimum do wypłaty, ale jeśli tylko uda mi się wypłacić, to zaktualizuję ten wpis i zamieszczę swój dowód wypłaty. W internecie jednak aż roi się od dowodów wypłat z tego panelu, więc jest to strona, czy też aplikacja, jak najbardziej sprawdzona i wypłacalna.

Marketagent – metody wypłat i minimum do wypłaty

Możliwości wypłat jest naprawdę sporo. Do dyspozycji mamy:

 • Skrill – minimum to 1000 pkt,
 • PayPal – minimum to 1000 pkt,
 • Wise – minimum to 1000 pkt,

Prócz wyżej wymienionych metod możemy również przekazać darowiznę na rzecz rodzin i dzieci z Ukrainy, otrzymać kod podarunkowy na drzewo (minimum to 480 pkt), otrzymać kupon do Zalando (1100 pkt), przekazać datek na cele charytatywne – tutaj mamy kilka opcji do wyboru. Pewnie większość z was będzie wypłacała na PayPal, ale dla formalności podałem wszystkie opcje wymiany punktów.

Jak zlecić wypłatę?

Jeżeli jesteśmy na komputerze, to musimy przejść do zakładki „Aktywności”, a kolejno do podzakładki „Giełda”. Tam będziemy musieli wybrać już pożądaną opcję wymiany środków. Jeśli natomiast jesteśmy na telefonie, to w aplikacji należy rozwinąć menu i puknąć zakładkę „Giełda”. Ze względów bezpieczeństwa zostaniemy i tak przeniesieni na stronę internetową marketagent.

Czy Marketagent jest bezpieczny?

Tak, nie ma co do tego wątpliwości. Jest panelem istniejącym już bardzo długo, jest całkowicie darmowy.

Marketagent – zalety i wady

Zalety:

 • panel wypłacalny,
 • możliwość rejestracji już od 14 roku życia,
 • sporo ankiet,
 • możliwość wypłaty na PayPal,
 • całkowicie darmowy,
 • dostępny system poleceń,
 • dostępna aplikacja,
 • język polski,
 • można usunąć konto,
 • bonusowe punkty na start,
 • przyznawane punkty za aktualizację profilu

Wady:

 • wysoki współczynnik odrzuceń z ankiet,
 • tylko jednorazowe wynagrodzenie z poleconych,
 • powolne zarabianie

Jak usunąć konto?

Jeśli ktoś  z jakiegoś powodu chciałby skasować swoje konto, może to zrobić po zalogowaniu się do panelu, rozwinięciu menu ze swoją nazwą użytkownika, kliknięciu podzakładki „Konto użytkownika”, a następnie naciśnięciu opcji „Zakończenie członkostwa”. Należy pamiętać, że taka operacja jest nieodwracalna i oznaczałaby brak możliwości odzyskania swoich danych.

Inne aplikacje do zarabiania pieniędzy

Aplikacje do zarabiania

Marketagent to tylko jedna z wielu apek do zarabiania na telefonie, dlatego warto mieć także inne na swoim smartfonie. Pozwoli to zmaksymalizować swoje zarobki z internetu.

Najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzy

Opinie o Marketagent

Marketagent może nie jest najlepszym panelem, ale warto mieć tam konto, bo zawsze dodatkowy zastrzyk gotówki jest przydatny. Nigdy nie miał problemów z wypłacalnością, opinie, jakie możemy przeczytać na Trustpilocie, są bardzo pozytywne.

Macie jakieś doświadczenia z tym panelem? Zachęcam do sekcji komentarze.


Prześlij komentarz

Nowsza Starsza