Trending

Ipsos iSay – poradnik, dowody wypłat, opinie

 

Strona główna Ipsos iSay

Ipsos iSay – co to?

Ipsos iSay to panel badawczy, który znany jest na całym świecie. Jest to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych paneli ankietowych w skali światowej. Jest częścią międzynarodowej firmy Ipsos, która została założona już w 1975 roku. Ipsos jest trzecią co do wielkości na świecie firmą badawczą. Warte podkreślenia jest to, iż Ipsos iSay organizuje różne losowania, dzięki którym możemy zdobyć różne nagrody, co jest rzadkością w panelach ankietowych. Ponadto dostępna jest aplikacja mobilna zarówno na Androida, jak i iOS, więc jest możliwość wypełniania ankiet także na telefonie.

{tocify} $title={Spis treści}

Rejestracja w panelu Ipsos iSay

Naciśnij tu, aby założyć konto w Ipsos iSay

Rejestracja oczywiście jest w pełni darmowa, w formularzu rejestracyjnym wymagane jest podanie swojego maila, hasła, imienia i nazwiska, a także daty urodzenia. Po wypełnieniu wszystkich pól zaznaczamy akceptację warunków i wykonujemy tzw. captchę, by udowodnić, że nie jesteśmy robotem. Na start, już za samą rejestrację i prawidłowe wypełnienie profilu, otrzymujemy 45 punktów.

Kto może się zarejestrować?

Ipsos iSay pozwala na rejestrację i zarabianie osobom, które ukończyły 16 lat.

Jak wypełniać ankiety w Ipsos iSay?

Po pomyślnej rejestracji możemy się już zalogować na swoje konto w serwisie. Po zalogowaniu powinniśmy mieć ankiety profilowe, wypełnienie ich jest konieczne, by otrzymywać zaproszenia do płatnych ankiet w panelu. Jeśli ankiety profilowe mamy już wypełnione, to od tego momentu będziemy mieli możliwość uczestniczenia w badaniach. Dostępność ankiet możemy zawsze sprawdzić w zakładce „Ankiety”. Niestety minusem panelu jest to, że ankiety stosunkowo szybko znikają. Ma to związek z tym, że panel jest międzynarodowy i bardzo dużo osób wypełnia ankiety w tym panelu, i co za tym idzie – szybko zostaje osiągnięty limit osób w badaniu, co skutkuje właśnie zamknięciem badania. Przy każdej ankiecie widoczna jest informacja o wysokości wynagrodzenia za poprawne ukończenie ankiety.

Ankiety w Ipsos iSay

Wydaje się, że sporo ankiet jest za 60 pkt. Na plus panelu działa to, że nawet jeśli zostaniemy zdyskwalifikowani z ankiety (czyli nasz profil nie będzie pasował do potrzeb badania), to na pocieszenie otrzymamy 3 punkty. Choć zdarza się, że mimo niezakwalifikowania się do ankiety nie otrzymamy punktów pocieszenia, to nadarza się to, można powiedzieć, incydentalnie. Ilość ankiet, jaką będziemy otrzymywać, jest uzależniona od aktualnego popytu na odpowiedzi określonych osób i od naszego profilu.

Program partnerski

Niestety, Ipsos iSay obecnie nie posiada systemu poleceń, choć kiedyś można było skorzystać na zapraszaniu znajomych, niemniej jest to przeszłość i na tę chwilę możemy być zdani tylko na siebie.

Ile można zarobić?

Wysokość zarobków rzecz jasna u każdego może być inna, ale z mojej perspektywy, a również opierając się poprzez pryzmat opinii innych osób w sieci, mogę założyć, że szacunkowo w miesiąc można zarobić kilkanaście złotych. Nie jest to zatem oszałamiająca kwota, tym bardziej że lwia część ankiet jest relatywnie długich pod względem czasowym.

Losowanie nagród w panelu Ipsos iSay

Ipsos iSay odznacza się tym, że co pewien czas prowadzone są losowania, w wyniku których można zgarnąć różne nagrody. Jakie typy losowań są realizowane?

 • losowanie powitalne – każdy nowy użytkownik z automatu bierze udział w losowaniu nagród,
 • losowanie nagród Click – tutaj losowanie odbywa się co trzy miesiące, a 10 szczęśliwców wygrywa po 10 000 punktów. W losowaniu biorą udział osoby, które ukończyły badania uzupełniające,
 • pool predictor – po każdej wypełnionej ankiecie otrzymujemy zaproszenie do zagrania w grę, która polega na zgadywaniu, jaki procent respondentów udzielił danej odpowiedzi. Im bliższa prawdy będzie nasza odpowiedź, tym więcej otrzymamy kuponów na losowanie, które odbywa się co 2 tygodnie,
 • losowanie VIP – każdy członek, który wypełni 15 ankiet w czasie trwania konkursu, otrzyma szansę na wygranie jednej z 10 nagród (każda o wartości 500 EUR). Ponadto, członkowie, którzy wypełnią dodatkowo od 10 do 100 ankiet, otrzymają kolejne zgłoszenia do udziału w tym losowaniu,
 • swap to shop – każde zamówienie nagrody z katalogu Ipsos iSay jest szansą na wygranie wirtualnej karty przedpłaconej Mastercard. Zwycięzców w tym losowaniu jest aż 12, a wartość kart to: 1500 EUR (miejsca 1 – 2), 1000 EUR (miejsca 3 – 6), 500 EUR (miejsca 7 – 12).

Aplikacja mobilna Ipsos iSay

Aplikacja mobilna Ipsos iSay

Tak jak wspomniałem we wstępie, dostępna do pobrania jest aplikacja Ipsos iSay, co pozwala w sposób wygodny wypełniać ankiety na urządzeniu, które mamy ciągle przy sobie. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, interfejs nie powinien nikomu przysporzyć kłopotów. Ipsos pomyślał nie tylko o użytkownikach systemu Android, ale też o posiadaczach App Store.

Wypłata z Ipsos iSay – legit czy scam?

Ipsos iSay jest w pełni wypłacalny, aczkolwiek jeżeli zdecydujemy się zlecić wypłatę na PayPal, to czas oczekiwania będzie wynosił kilka tygodni. Ale pieniądze zawsze powinny znaleźć się na naszym portfelu. W przypadku chęci wymiany punktów np. na kartę podarunkową do Spotify otrzymamy ją niemalże natychmiastowo na naszą pocztę. 

Punkty zebrane w panelu firmy Ipsos możemy wypłacić, wymienić na kupony lub przekazać na fundację charytatywną. Niestety nie mamy opcji wypłaty bezpośrednio na konto bankowe, lecz na szczęście mamy możność wypłacenia środków na najpopularniejszy portfel internetowy – PayPal. Sporo osób jest wielbicielami wypłat na PayPal, szczególnie takich instant. Głównie są to osoby, które nie posiadają konta bankowego, choć reguły nie ma. Dokładny przelicznik punktów uzależniony jest od wybranej opcji.

Wymiana na gotówkę

Pierwsza i zarazem najpopularniejsza opcja to oczywiście wymiana zdobytych punktów na pieniądze. Do dyspozycji mamy wspomnianego PayPala, a poniżej przedstawiam progi punktowe do otrzymania danej kwoty.

 • 2 EUR (340 punktów),
 • 5 EUR (850 punktów),
 • 10 EUR (1700 punktów)

Wymiana na kupony i nagrody

Druga opcja to wymiana punktów na kupony, które można wykorzystać w sklepach czy serwisach, takich jak:

 • Decathlon,
 • Zalando,
 • Media Markt,
 • Empik,
 • Spotify,
 • Answear,
 • TK-Maxx,

Dodatkowo, punkty można wymienić też na kartę przedpłaconą Mastercard lub na nagrody rzeczowe w Isay Market.

Przekazanie punktów na organizacje charytatywne

Zgromadzone punkty możemy przeznaczyć również na wybrane fundacje charytatywne. Do dyspozycji mamy sporą listę, gdzie znajdziemy ponad 250 największych organizacji charytatywnych i wiele innych lokalnych, co łącznie daje ponad 1000 instytucji. Zostały one rozmieszczone w aż 12 kategoriach, co ułatwia znalezienie odpowiedniej dla nas.

Dowód wypłaty

Poniżej mój najnowszy dowód wypłaty – 5 euro na PayPal, czas oczekiwania na wypłatę wynosił kilka tygodni, ale do tego należy się przyzwyczaić.

Dowód wypłaty z Ipsos iSay

Ipsos iSay – zalety i wady

Zalety:

 • panel w 100% wypłacalny,
 • firma istnieje na rynku już bardzo długo,
 • strona jest w języku polskim,
 • możliwość wypłaty na PayPal,
 • dostępna aplikacja mobilna,
 • możliwość rejestracja już od 16 roku życia,
 • punkty pocieszenia w przypadku niezakwalifikowania się do badania,
 • niskie minimum do wypłaty,
 • możliwość usunięcia konta,
 • brak weryfikacji tożsamości,
 • nie trzeba żadnych inwestycji

Wady:

 • dosyć długi czas oczekiwania na wypłatę na gotówkę,
 • ankiety względnie szybko znikają,
 • większość ankiet wymaga poświęcenia kilkunastu-kilkudziesięciu minut,
 • brak możliwości wypłaty na konto bankowe,
 • brak systemu poleceń

Jak usunąć konto z Ipsos iSay?

Uczestnictwo w panelu Ipsos iSay jest całkowicie dobrowolne, i w każdej chwili możemy zrezygnować i po prostu skasować konto. W tym celu musimy wejść w „Ustawienia”, które znajdziemy w rozwijalnym menu z prawej strony (u góry). Następnie klikamy w „Rezygnacja z subskrypcji” i potwierdzamy swoją decyzję, wpisując ponownie hasło. Warto się jednak nad tym wcześniej dobrze zastanowić, gdyż wiąże się to również z utratą wszystkich zgromadzonych do tej pory środków.

Inne aplikacje do zarabiania pieniędzy

Aplikacje do zarabiania

Ipsos iSay jest aplikacją znaną nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach. Warto jednak działać w kilku bądź kilkunastu aplikacjach, żeby cieszyć się z jak najwyższych profitów.

Najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzy

Ipsos iSay – opinie, czy panel warty uwagi?

Ipsos iSay jest panelem, który w serwisie Trustpilot ma średnią ocen wynoszącą ponad 4 gwiazdki, co świadczy o tym, że cieszy się dobrymi ocenami wśród większości użytkowników. Moim zdaniem, mimo kilku pewnych wad tego panelu, warto przynajmniej spróbować i się zarejestrować. Przemawia za tym choćby to, że ankiet przychodzi raczej sporo, i jeśli akurat nasz profil pasowałby do większości badań, to zaowocowałoby to całkiem przyzwoitymi zyskami. Jest niski próg wypłat, firma istniejąca już od 1975 roku, nie ma żadnych problemów z wypłacalnością, do tego jest i aplikacja na telefon. W mojej opinii jest to ciągle jeden z lepszych paneli ankietowych, jakie dziś istnieją. 

Jeśli macie jakieś przemyślenia odnośnie Ipsos iSay, podzielcie się nimi w komentarzu.1 Komentarze

 1. Czy ktoś się orientuje dlaczego przy zleceniu wypłaty srodkow na PayPal na końcu aby zatwierdzic trzeba kliknąć "udziel kredytu" ?

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza