Trending

SW Panel – opinie i opis panelu badawczego

SW Panel - opinie

Na wstępie zapraszam was do dołączenia do mojej grupy o zarabianiu na FB, żeby być na bieżąco ze wszystkimi sposobami na zarabianie w internecie. Grupa jest dla wszystkich, i możecie tam reklamować swoje metody na zarobek przez internet.

Ok, przejdźmy już do tematu posta.

Może chciałbyś/a otrzymać zapłatę za swoją opinię? Z SW Panel to proste. Po prostu zarejestruj się i zacznij dzielić się swoimi przemyśleniami na temat produktów i usług, z których korzystasz na co dzień. Zdobędziesz punkty, które można wymienić na gotówkę lub nagrody, i pomożesz firmom, które kochasz, tworzyć lepsze produkty i usługi. Jest to korzystne dla wszystkich!

Zarejestruj się w SW Panel

{tocify} $title={Spis treści}

SW Panel – co to?

SW Panel jest, co oczywiste, panelem ankietowym, który jednak różni się pod kilkoma względami od większości innych paneli. Ogólnopolski serwis powstał w 2011 roku, a spotkać go możemy też pod nazwą Studentswatch. Strona ma bardzo dobre opinie, regularnie wypłaca pieniądze swoim użytkownikom.

Rejestracja w SW Panel

Jak więc działa SW Panel? Najpierw musisz założyć konto i wypełnić ankietę profilu. Pomoże to firmie dopasować do Ciebie ankiety odpowiadające Twoim zainteresowaniom. Po wypełnieniu danych profilowych będziesz mógł zacząć zarabiać. Proces rejestracji i logowania do panelu jest nieskomplikowany i krótki. Najpierw przejdź do formularza rejestracyjnego i wpisz swój adres e-mail, na który otrzymasz wiadomość z linkiem służącym do aktywacji naszego konta. Pozostałą część wymaganych informacji podamy dopiero po utworzeniu konta, zalogowaniu się do panelu. Możemy to zrobić, przechodząc do zakładki „Mój profil”, następnie kliknąć „Edycja profilu” i obok tekstu „Profilowanie ankiety” kliknąć „Aktualizuj”.

Kto może się zarejestrować?

SW Panel nie ma wysokich wymagań dotyczących minimalnego wieku potrzebnego do założenia konta. Zapisać się do serwisu może każdy, kto ukończył 13 lat i mieszka na terytorium Polski.

SW Panel a Studentswatch

Panel jest dostępny pod nazwą zarówno SW Panel, jak i Studentswatch. To zabawne, bo strony są w zasadzie identyczne, z wyjątkiem lewego górnego rogu. Są również w pełni zintegrowane z jednym serwisem społecznościowym, więc rejestrując się na jednym z nich, automatycznie zostaniemy zalogowani na drugim. Zatem nie ma znaczenia, gdzie się zalogujemy, ponieważ saldo jest wspólne.

Jak zarabiać w SW Panel/Studentswatch?

Istnieje kilka różnych sposobów zarabiania pieniędzy z Panelu SW. Pierwszy sposób to wypełnianie ankiet. Zostaniesz poproszony o odpowiedź na pytania dotyczące Twoich nawyków zakupowych czy preferencji, a za poświęcony czas otrzymasz punkty, które możesz wymienić na gotówkę lub nagrody. Każda ankieta będzie się różnić pod względem długości i wypłaty. Jednak wypełnienie większości ankiet zajmie około 15 minut, a wynagrodzenie za nie oscyluje w granicach od 0,50 zł do 2,5 zł.

Możesz także zarabiać, polecając znajomych do zarejestrowania się w panelu. Za każdego znajomego, którego polecisz, otrzymasz określoną liczbę punktów. 

Ponadto możesz również uczestniczyć w grupach fokusowych lub testach produktów, które mogą być dostępne od czasu do czasu. Te możliwości zwykle dają zarobić znacznie więcej niż klasyczne ankiety, ale są również bardziej ograniczone pod względem dostępności. Badania takie polegają najczęściej na wzięciu udziału w rozmowie wideo, podczas której zadawane nam są określone pytania, i musimy na nie odpowiedzieć. Za uczestnictwo w takiej rozmowie wideo przyznawana jest z reguły wysoka nagroda, w wysokości kilkudziesięciu lub kilkuset złotych. 

Dostępne ankiety można znaleźć w zakładce „Baza ankiet”.

Baza ankiet w SW Panel

Po wybraniu ankiety, która nas interesuje, wystarczy, że klikniemy przycisk „Wypełnij”. Kluczowe jest jednak wcześniejsze zwrócenie uwagi na wynagrodzenie, a zwłaszcza na rodzaj punktów, który dostaniemy za wypełnienie badania. W gruncie rzeczy ankiet jest pod dostatkiem, ale jest pewien haczyk. Niestety za zdecydowaną większość z nich otrzymamy jedynie SocialPoints, o których zaraz wam opowiem.

Rodzaje punktów w SW Panel

SW Panel przyznaje dwa rodzaje punktów:

 • CashPoints (niegdyś StudentPoints) – punkty przyznawane za udział w badaniach komercyjnych, które wymienić możemy na pieniądze lub nagrody rzeczowe.
 • SocialPoints – punkty przyznawane za tworzenie własnych ankiet oraz branie udziału w badaniach niekomercyjnych. Na ich podstawie co miesiąc tworzony jest ranking, gdzie 20 osób z największą ilością tych punktów otrzymuje nagrody.

Moim zdaniem warte uwagi są tylko Cashpoints, i pewnie większość się ze mną zgodzi. To właśnie tylko Cashpoints, zresztą jak sama nazwa wskazuje, liczą się do wypłaty. Dodam, że za każdą ankietę dostaniemy jakieś ilości SocialPoints, a dodatkowo CashPoints tylko za niektóre. Tak naprawdę, żeby SocialPoints się przydały, musielibyśmy codziennie wypełniać kilkadziesiąt ankiet, co jest nie lada wyzwaniem. Tylko wtedy mielibyśmy szansę zająć wysokie miejsce w rankingach, a w rezultacie otrzymać jakąś nagrodę.

System poleceń

Zapraszając znajomych do panelu z nagrodami, generujemy kolejne źródło dochodu, więc zawsze warto to rozważyć, choć nie ulega wątpliwości, że akurat w tym serwisie program partnerski jest kiepski. Dzięki temu gwarantujemy sobie dodatkowy dochód, choć ilość punktów, które otrzymasz, zależy od dwóch czynników:

 • Otrzymasz 2 SocialPoints za każdą zaproszoną osobę, która się zarejestruje i wypełni profil.
 • Otrzymasz 2 CashPoints (1 zł) za każdą osobę, która się zarejestruje, uzupełni profil i ma więcej niż 40 lat lub mieszka na wsi.
1 CashPoints = 0,50 zł
100 CashPoints = 50 zł

Oczywiście wyraźnie korzystniejszym bonusem dla nas jest ten drugi rodzaj nagrody, aczkolwiek jeżeli ktoś nie ukończył 40 roku życia ani nie mieszka na wsi, to tego bonusu nie dostaniemy. Dane te nie są weryfikowane w sposób skrupulatny (nie musimy wysyłać zdjęcia dowodu czy prawa jazdy), ale musimy pamiętać, że w ankietach musimy podawać te dane, które podaliśmy w ankiecie profilowej. Tak więc jeśli np. kiedyś mieszkaliśmy na wsi, ale obecnie mieszkamy w mieście, powinniśmy to zmienić w profilu, aby uniknąć ewentualnych dyskwalifikacji ankiet. Jeszcze dopowiem, że nie da się potem zmienić daty urodzenia – dlatego bez pośpiechu wpiszmy tę datę urodzenia.

Prawdopodobnie też osoby poniżej 40. roku życia nie będą otrzymywać ankiet za CashPoints, ale to tylko moje przypuszczenia. Polecanie serwisu polega na udostępnianiu innym swojego reflinku. Możemy go np. wysłać znajomym w social mediach albo nawet reklamować stronę na grupach o tematyce zarabiania w sieci. 

Ile można zarobić w SW Panel?

Choć prawdą jest, że SW Panel to jeden z lepszych paneli ankietowych, to błędem byłoby nastawianie się na wysokie zarobki w szybkim czasie. Jednak z racji tego, że w panelu kilka razy w miesiącu pojawiają się rekrutacje do udziału w wysoko płatnych badaniach z wykorzystaniem kamery internetowej, za które możemy zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, to na tej stronie jesteśmy w stanie zarobić kilkaset złotych miesięcznie, nawet bez korzystania z programu partnerskiego.

Wypłata z SW Panel – legit czy scam?

Krótko mówiąc, tak, SW Panel płaci. Jestem członkiem tego panelu ankietowego już od dłuższego czasu i wielokrotnie wypłaciłem pieniądze. Poniżej znajdziesz też mój dowód płatności. Płatności są zawsze szybkie, przelew otrzymuję zwykle do 2 dni roboczych.

Jakie są metody wypłat i jakie jest minimum do wypłaty?

W SW Panel dostępnych jest kilka metod wypłaty, a niewątpliwie najważniejszą informacją jest, że możemy wypłacić zarówno na PayPal, jak i konto bankowe. Inne opcje wymiany CashPoints to:
 • kupony rabatowe do sklepów internetowych,
 • koszulki,
 • kreator ankiet (dostęp do wzbogaconej wersji),
 • wsparcie organizacji charytatywnych.

CashPoints zdobyte w SW Panel można wypłacić dopiero po zgromadzeniu co najmniej 100 CashPoints, czyli 50 zł.

Jak zlecić wypłatę z SW Panel?

Zakładam, że oczywiście macie uzbierane już przynajmniej te 100 punktów. Chcąc wypłacić pieniądze, musimy przejść do zakładki „Moje konto”, a kolejno wejść w zakładkę „Nagrody”. Następnie pozostanie nam już tylko wybrać pożądaną metodę wypłaty.

SW Panel – dowód wypłaty

Poniżej mój najnowszy dowód wypłaty 50 złotych na PayPal (czas oczekiwania na wypłatę – 2 dni robocze):

SW Panel – dowód wypłaty

Czy SW Panel jest bezpieczny?

Tak, o to możemy być spokojni. Strona jest wyposażona w rozszerzony certyfikat EV SSL, który gwarantuje nasze bezpieczeństwo.

SW Panel – zalety i wady

Zalety:

 • w pełni wypłacalny,
 • ankiety wysokiej jakości,
 • możliwość tworzenia własnych ankiet,
 • atrakcyjne konkursy,
 • sporo ankiet,
 • co pewien czas dostępne badania za kilkadziesiąt-kilkaset złotych,
 • możliwość rejestracji już od 13 lat,
 • możliwość wypłaty na PayPal i konto bankowe,
 • dostępny program partnerski,
 • brak KYC,
 • nie są potrzebne żadne inwestycje,
 • szybka realizacja wypłat

Wady:

 • słaby program partnerski,
 • brak aplikacji mobilnej

Jakie możliwości daje SW Panel/Studentswatch?

Studentswatch to niezależna firma (z polskim kapitałem), która jest projektem społeczności badaczy. Podstawą działalności firmy są więc nie tylko badacze, ale też analitycy, programiści oraz socjologowie. Dzielą się oni zarówno swoją wiedzą, jak i różnymi możliwościami jej zdobywania. Są świadomi, że najbardziej użyteczne są w tym celu badania – ich przeprowadzanie, weryfikacja i analiza. W projekcie tym każdy użytkownik panelu ankietowego może zostać: projektodawcą, realizatorem oraz uczestnikiem badań. Każdy zarejestrowany użytkownik może tworzyć, wypełniać oraz przeglądać wyniki ankiet. Znajdziemy tu także ranking najbardziej aktywnych osób (a daje to pewne korzyści). W SW Panel możemy:
 • stworzyć własną ankietę online (za pomocą prostego w obsłudze kreatora),
 • zajmować się projektami badawczymi na osobach z panelu, ale i na innych internautach,
 • uczestniczyć w badaniach i otrzymywać za każde z nich wynagrodzenie (które jest proporcjonalne do złożoności badania),
 • tworzyć razem z grupą innych osób większe projekty badawcze według osobistych potrzeb,
 • być członkiem innowacyjnych projektów badawczych (takich jak: barometr internetowy czy monitor studencki).

Jak usunąć konto na SW Panel?

Jest kilka kroków, które musisz wykonać, aby usunąć swoje konto w SW Panel. Najpierw zaloguj się na swoje konto i przejdź do zakładki „Moje konto”. Następnie kliknij kartę „Mój profil”. Kolejno zjedź na sam dół strony i kliknij przycisk „Skasuj konto”. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie decyzji o usunięciu konta. Po potwierdzeniu twoje konto zostanie trwale usunięte z systemu. Warto jednak przemyśleć taką decyzję, ponieważ nie będziemy mieli możliwości odzyskania naszych danych/zarobków.

Opinie o SW Panel – podsumowanie

SW Panel z pewnością nie uczyni cię bogatym. Większość ankiet jest o wynagrodzeniu od 0,50 zł do 2,5 zł, a od czasu do czasu pojawiają się ankiety o wyższych zarobkach. Lecz jeśli szukasz łatwego sposobu na zarobienie dodatkowej gotówki, jest to zdecydowanie świetna opcja, bo panel sumiennie wypłaca pieniądze. Internauci generalnie z tego serwisu są zadowoleni, a sam mam o tej stronie pozytywną opinię.

Zarejestruj się w SW Panel

Macie jakieś doświadczenia z tą stroną? Podzielcie się nimi w komentarzu.

Zobacz też: Wypłacalne aplikacje do zarabiania


Prześlij komentarz

Nowsza Starsza