Trending

MOBROG – opinie. Czy ten panel płaci?

 

MOBROG

MOBROG – co to jest?

MOBROG to interkontynentalny panel badawczy należący do niemieckiej firmy SPLENDID RESEARCH GmbH. Choć serwis jest ogólnoświatowy, to interfejs jest również w języku polskim. Według MOBROG ankiety w ich platformie są wysokiej jakości. Udział w ankietach pozwala podzielić się ze światem swoją opinią, przyczynić się do ulepszenia produktów i usług, a my możemy za to zarobić pieniądze. Polecam przeczytać ten artykuł do samego końca, aby dowiedzieć się, czy warto działać w tym panelu. Dowiesz się o wszelkich zaletach i wadach MOBROG.

{tocify} $title={Spis treści}

Rejestracja w MOBROG

Kliknij tu, aby zarejestrować się w MOBROG

Proces rejestracji jest trochę bardziej złożony niż w większości paneli ankietowych, bo musimy podać swojego maila, hasło, a do tego nazwę użytkownika, datę urodzenia, płeć, kod pocztowy, stan zatrudnienia, wykształcenie, a na koniec jeszcze wypełnić captchę. Rejestracja jest możliwa, jeśli ma się ukończone 18 lat. Po rejestracji powinniśmy wypełnić kwestionariusz, aby ankiety były dopasowane do naszego profilu.

Jak zarabiać w MOBROG?

Zarabianie w panelu opiera się przede wszystkim na wypełnianiu ankiet, których z reguły jest sporo, ale trudno się do nich zakwalifikować. Za pojedynczą ankietę wprawdzie możemy otrzymać nawet do 12 złotych, ale w praktyce, przynajmniej w moim przypadku, najlepiej płatna ankieta była za 4,20 zł. Przy każdej ankiecie podane jest wynagrodzenie oraz szacunkowy czas potrzebny do wypełnienia danej ankiety. Ankiety widzimy tuż po zalogowaniu się, więc nie trzeba nawet przechodzić do innych podstron. Aby rozpocząć wypełnianie ankiety, wystarczy kliknąć przycisk „Początek”.

Ankiety w MOBROG

Warto wiedzieć, że tradycyjne wykonywanie ankiet nie jest jedyną opcją zarabiania w MOBROG, bo możemy otrzymywać również zaproszenia do:

 • grup dyskusyjnych,
 • testowania produktów w domu,
 • badań z wykorzystaniem kamerki internetowej,
 • internetowych dzienniczków,
 • sondaży telefonicznych oraz przy użyciu wiadomości tekstowych,
 • testowania żywności oraz wina.

Oczywiście wszystko jest dobrowolne, nie ma żadnej konieczności brania udziału w badaniach z kamerką czy sondażach przez telefon. Decydując się jednak na udział w dodatkowych badaniach, możemy zarobić znacznie więcej.

Loteria MOBROG

W MOBROG jest organizowana loteria, w której możemy wygrać aż 100$ w postaci vouchera do Amazona lub jako doładowanie konta MOBROG. Kupon otrzymamy za każdą ankietę, do której się nie zakwalifikowaliśmy. Jako że panel ten charakteryzuje się dużym współczynnikiem odrzuceń, to takich kuponów możemy zebrać całkiem dużo. Jednak musimy mieć na uwadze, że każdy zdobyty kupon musimy aktywować sami, żeby był brany pod uwagę podczas kolejnego losowania, które odbywa się raz w miesiącu. W każdym zwycięzcami zostają 2 osoby, a lista wygranych zostaje ogłoszona w ciągu 72h od losowania. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo.

Program partnerski

Zapraszając znajomych do panelu za pośrednictwem unikalnego reflinku mamy szansę zgarnąć 2 złote za każdego poleconego, jeśli wypełni on pierwsze 3 ankiety. Istnieje jednak wiele lepszych paneli pod względem potencjału polecania. Najlepsze są oczywiście takie, w których wynagrodzenie jest procentowe, a nie tylko jednorazowe.

Aplikacja mobilna

Co ciekawe, panel MOBROG posiada również dedykowaną aplikację na telefon, która w znacznym stopniu ułatwia zarabianie w serwisie. Jest ona w wersji i na Androida, i na iOS. Trzeba przyznać, że ma dużo pobrań, ale oceny zbiera przeciętne.

Inne aplikacje do zarabiania pieniędzy

Aplikacje do zarabiania

Mamy takie czasy, że zarabiać możemy za pomocą telefonu, nawet bez wychodzenia z domu. Aplikacja MOBROG nie należy do rozbudowanych, a prym wiodą raczej te bardziej rozbudowane, więc warto mieć je na swoim telefonie.

Najlepsze aplikacje do zarabiania pieniędzy

Ile można zarobić w MOBROG?

MOBROG z pewnością nie należy do najlepszych paneli ankietowych, ze względu na częste dyskwalifikacje z ankiet i niepowalającym na kolana programem partnerskim. W związku z powyższym nie liczyłbym tutaj na zarobek większy niż kilkanaście złotych w skali miesiąca.

Wypłata z MOBROG – czy MOBROG jest legitny?

Osobiście z panelu jeszcze nie wypłacałem, nie uzbierałem na minimum do wypłaty. Jednak z tego co czytałem w internecie, panel jest wypłacalny, na innych blogach czy forach są dowody wypłat. 

Jakie są metody wypłat i jaki jest próg wypłat?

Najpierw zaznaczę, że wypłatę możemy zlecić nawet 2 razy dziennie, jeśli uzbieraliśmy nie mniej jak 20 złotych. Nie da się wypłacić na konto bankowe, ale do dyspozycji mamy 2 portfele internetowe – PayPal oraz Skrill. Dodam, że pieniądze powinny do nas przyjść już po 90 minutach od zażądania wypłaty. Istotne jest, byśmy w panelu MOBROG mieli taki sam adres e-mail jak ten w portfelu. 

Możemy ewentualnie też wykorzystać punkty, aby „posadzić drzewo” (EcoMatcher). Decydując się na tę opcję, za pomocą TreeTrackera będziemy mogli sprawdzić, gdzie znajduje się nasze drzewo i patrzeć jak rośnie.

Zalety i wady MOBROG

Zalety:

 • ankiety w języku polskim,
 • dosyć niski próg wypłat,
 • organizowana jest loteria,
 • panel wypłacalny,
 • nie trzeba żadnych inwestycji,
 • dostępny program partnerski,
 • dostępna aplikacja mobilna

Wady:

 • kiepski potencjał polecania panelu,
 • możliwość rejestracji dopiero od 18 lat
 • ciężko zakwalifikować się do ankiet

Jak usunąć konto?

Jeśli panel nie spełni naszych oczekiwań i chcielibyśmy po prostu usunąć swoje konto, to możemy to zrobić po zalogowaniu się do panelu i przechodząc tutaj. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że takie posunięcie jest nieodwracalne i wiązałoby się to z całkowitym usunięciem naszych środków oraz danych.

Opinie o MOBROG

MOBROG na pewno nie należy do czołowych ani popularnych paneli badawczych, ale nie musi to oznaczać, że jest beznadziejny. Moja opinia o MOBROG jest taka, że jest to panel raczej lichy, ponieważ i ja, i wiele innych internautów nie są zadowoleni z tego panelu, a główną przyczyną jest to, że bardzo trudno jest zakwalifikować się do ankiet.

Jeśli macie jakieś pytanie lub chcielibyście poinformować mnie o swojej opinii o tej platformie, to zapraszam do zamieszczenia komentarza poniżej.

1 Komentarze

 1. Zwykle kondony na których traci się swój czas z nadzieją na zarobek .

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza